Döner sermaye programında yapmak istediklerim

Arkadaşlar Bende Döner sermaye programı var ana form ve ana forma bağlı bir alt forum var.Muhasebe giriş işlemlerini alt forma giriyorum.Ana forumda giriş no tarih kişi adı kasano gibi alanlar var.Benim sizden istediğim alt forumda giriş yaptığımda eğer kasa hesap kodu yani "100"
kasa kodu 100 ise ilk açılış kaydından itibaren kasa kodu geçen her alt form kaydını sayacak, her kasa kodu geçtiğinde kasano alanınan ardışık olarak kasa numarasını yazacak(1,2,3,4..150 vb) ancak kasa numarası geçmeyen kayıtlarda kasano 0 olacak.Bunu yapacak koda ihtiyacım var acil.Teşekkürler.Access XP

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
sayın ahmet51
söylediğiniz alanlara benzer alanlar formlarda bir kaç yerde var
Giriş formunda da var ancak dediğiniz gibi kasa otomotik olarak numaralandırılmış durumda İsterseniz konuyu daha anlaşılır mümkünse resimleyerek koyarsanız hatalı işlemlerin önüne geçmiş oluruz iyi çalışmalar

Acil yardım

arkadaşlar dosya ekte orada görünen kasano sorgudan alınıyor ancak kullanamıyorum.
alt forma kasano 100 girilince otomatik olarak ana formun formaltbilgisinde yer alan kasano metin kutusuna kaçıncı olduğunu yazacak koda ihtiyacım var.Forumda aradım ama bulamadım.Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın ahmet 51
acil yardım diyorsun söylediğimize cevap vermiyorsun formun adını yazmak bu kadar mı zor.
Dediğim gibi senin yazdıkların iki ayrı formda mevcut
tahakkuk adlı form ile, saymanlık işlem fişi formunda kasa no var hangisine işlem yapılacak ne yapılacak her kes senin ne istediğini hangi formda istediğini nereden bilecek. Söylediklerin net değil kasano ya giriş manuel 100 olarak senin tarafından mı girilecek yoksa kasano su 100 olan kayıt bulunduğunda mı işlem yapılcak
iyi çalışmalar

sn adnanyurdakul özür diliyorum konuyu anlamamışım saymanlık işlem fişi üzerinde yapılması gerekiyor teşekkürler.Alt forma işlemler bizim tarafımızdan giriyor.Yani işlem yapacak zaman muhasebenin türüne göre 102,103,120 vb hesapları giriyoruz.Yalnız Kasa Hesabı girilince kasa defteri işlemlerinde kasa no gerektiği ve işlem fiş raporları üzerinde de kasa no olması gerektiği içindir.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın ahmet51 resimdeki gibi anladım kasa no yazan yere el ile 100 rakkamı girildiğinde saüğ taraftaki kutuya kaçıncı 100 yazılmış onu sayacak ve yazacak ama hangi tarihler arasında? tarih yoksa olduğu gibi yazdıracağım hata yoksa yapacağım iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 92.1 KB Görüntüleme: 28
Saygılar adnanyurdakul

Resmin üzerinde HESAP NO alanı var.Bu alana bilgiler açılan kutu aracılığı ile getiriliyor.İşte bu alanın solunda saklı KOD alanı var Fare ile HESAP NO alanının solundan çekersen KOD alanı ortaya çıkacaktır.KOD= ise 100 gibi bir formül veya kod. kasano(Metin59) 1,2,3 diye yazacak KOD alanında 100 yoksa 0 diye kasano(Metin59) yazacak çözümü daha kolay olabilir diye bu bilgileri veriyorum.Yanlış anlama HESAP NO ALANINDA resimde gösterdiğin gibi 100.010.001 BORÇ ALANI 400,00 yazıyor iste bilgi HESAP NO alanından girilince 100 ise aşağıdaki KASA NO metin kutusuna yazacak.Diğer Formun Sağındaki sorgu formunu kaleye alma.Resimle bilgi veremediğim için üzgünüm çünkü becerimiyorum.Tarih koşulu gerekmiyor.Teşekkürler

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Ahmet51
istediğinizin bu olduğunu ümit ederek yaptım. Kayıt yapılmasına rağmen kasa no kutusuna tıklamaz yada form üzerinde işlem yapmazsanız hemen yeni rakkamı göremeyebilirsiniz. bunun hiç kıymetinin olmadığını bilmeni isterim
istediğin işlem gerekli denemeleri yapılarak ektedir
iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Saygılar adnanyurdakul eline emeğine göz nuruna sağlık işlem tamam.Sağol varol Teşekkürler