döngü halinde kopyalama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
arkadaşlar excelde bir buton kullanarak döngü halinde kopyalama yapmak istiyorum, yapmak istediğim kabaca a1,a2,a3,a4,a5 satırlarında yazılı olan herhangi birşeyi butona bastığımda sırayla kopyalayacak ve tekrar başa dönecek yani;

butona ilk bastığımda ilk satırı kopyalasın alt satıra insin beklesin, bir daha bastığımda olduğu satırdan bir alta insin kopyalayıp beklesin, en son satıra geldiğinde bu sefer bir alta inmesin en üst satıra çıksın onu kopyalasın ve bu böyle devam etsin istiyorum, ama bunu tek bir butonla yapmak mümkün mü bilemiyorum içinden çıkamadım doğrusu...

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Butona bastığınızda satırı nereye kopyalacak belirtmemişsiniz. Örnek bir dosya üzerinde tarif edebilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
ilgiliniz için teşekkürler, ben sadece kopyalamak yazdım çünkü bana bu yeterli yani sadece otomatik olarak clipboard a kopyalama yapsın yeterli, bir yere gidip onu yapıştırmasına gerek yok, o kopyalamayı yaptıktan sonra ben ayrı bir programa yapıştırma kısmını kendim halledeceğim...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekte örnek bir dosya hazırladım umarım istediğiniz gibidir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
çok teşekkürler istediğim tam olarak buydu, bunun sayesinde excel de makro yazma konusunda da fikrim oldu, sorularım davem edecek sanıyorum :)

iyi çalışmalar..