Döngüsel Hata Nerede ?

kemalist

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2021 TÜRKÇE
G6:L6 Arasını Formülleri Aşağı Kopyalandığında Döngüsel Hata Veriyor.. Bunu nasıl yapabiliriz? Şimdiden Teşekkür Ederim.

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Merhaba.
Dosyaya şöyle bir baktım (formüleri çok inceledim ve hesaplamaları/amacı anladım diyemem),

Ekran görüntüsüyle belgeniz karşılaştırıldığında; yeşile döndükten sonraki ikinci yeşil satırına kadar I sütunu paralel giderken,
ikinci yeşil satırında (yani 10'uncu satırda, ekran görüntüsü 8,83 gösterirken, belgenizde bunun 0,2'ye (bu da H3 hücresindeki değer oluyor)
bölümü olan 44,14 değeri var. Bence sorunun kaynağında I sütunu var.
Ekran görüntüsünün orijinal belgesi elinizdeyse I10 hücresindeki formülleri karşılaştırın derim ben.

Ya da hesaplama yöntemi ve amacı net ifade ederseniz formülleri sıfırdan üretmeyi denemek lazım.
.

kemalist

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2021 TÜRKÇE
Ömer Bey link bu bakarsanız sevinirim.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Videonun, 12:26'ncı dakikasında H6 hücresine formül yazılırken, formülün başındaki
=EĞER(VE(L6=L5;G6<>G5;H5<$H$3);H5+$H$2; kısmından sonra klavye küçük harfe dönmüş durumda ve
siz L harflerini I olarak görüp formülü ona göre oluşturmuşsunuz.
H6'daki formülde yer alan I harflerini L olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Başka farklılık var mı emin değilim ama en azından döngüsel başvuru bu nedenle oluşuyor onu söyleyeyim.

Ayrıca bir tanede sol taraftaki değerlerde farklılık var, gördüğüm bir tanesi D11 hücresindeki değeri 3717,79 yazmışsınız, videoda 3517,79.
Başka değer farklılıkları var mı dikkatli bakmak lazım.