Dönüştürülen Excel dosyasında tablo sıkıntısı

Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba arkadaşlar,

Özel bir şirkette çalışmaktayım ve muhasebe bölümünde çalışan arkadaşlardan müşteri listesi ve yaptığımız işlerin listesini ayrıntılı birşekilde yıllara göre ayrılmasını istedim excel formatında *detaylı analiz yapmak için ama malesef kullandığımız programdan kaynaklanan bir sorun nedeniyle (bu sorun çözülebilir ama büyük mevlada para verip kullandığımız sürümün update edilmesi gerekiyor) tablolar birbirine girmiş şekilde dönüştürülüyor. Ben ilk başta bir sorun olarak görmedim ama ne zaman iş 20bınlı satırlara gırıp daha büyük bir kompleksi tablo halıni oluşturdu o zaman sıkıntı yaşamaya başladım. İlk olarak 100 satırlı tabloda tabloları CSV. formatına cevirip ayrılmış tablo ve sutünları birleştirip işimi hallettim. Bin satırlı tablolar ise bağzılarında birkaç müşteri ile fazladan iş yapmışız mesala bu yüzden alt satır sekmesı olup herşey birbirine karışıyor. Bu worksheetleri daha kolay düzenlemenin bir yolu olmalı ve bu konuda sizden yardım beklemekteyim. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Buradan ornek excel belgesını indirebilirsniz.

Teşekkürler şimdiden

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba, foruma hoşgeldiniz.

Örnek belgenizi, cevabımın altındaki açıklamaları okuyarak, ve orada belirttiğim bir siteye yüklerseniz daha iyi olacak.

Aslında, dönüştürme dediğiniz neyse o işlemin yapıldığı bir belge değil de
orijinal bir belge parçası yüklemenizin daha anlamlı olduğunu düşünüyorum.
.