Dolgu renkleri 5 (yeşil) olan hücreleri seçmek?

Excel tablomdaki hücrelerden bazılarının dolgu rengi yeşil (interior color index:5). Mesela A1:A20 aralığında ardarda olmayan bazı hücreler... Ben bir Makroyu bir düğmeye atayarak sadece bu yeşil renkli hücrelerin hepsinin seçilmesini istioyorum. Nasıl yapabilirim?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu deneyin.

[vb:1:944b4534d1]Sub renklisec()
For a = 1 To 20
If Cells(a, "a").Interior.ColorIndex = 5 Then adres = Cells(a, "a").Address & "," & adres
Next
Range(Mid(adres, 1, Len(adres) - 1)).Select
End Sub
[/vb:1:944b4534d1]

Not:5 yeşil renk değildir bunuda hatırlatayım.

Konu başlığına bağlı kalarak bir şey sormak istiyorum.
Ekteki dosyadaki gibi bir dosyam var.Ve bu tablodan kırmızı dolgu rengi ile seçtiklerimin toplanması için hep formülü yeniden ayarlamam gerekiyor.
bu ayarı yapmadan sadece kırmızı renk olanları toplattırabilir miyiz?

leventm' Alıntı:
Aşağıdaki kodu deneyin.

[vb:1:b391b2b3ac]Sub renklisec()
For a = 1 To 20
If Cells(a, "a").Interior.ColorIndex = 5 Then adres = Cells(a, "a").Address & "," & adres
Next
Range(Mid(adres, 1, Len(adres) - 1)).Select
End Sub
[/vb:1:b391b2b3ac]

Not:5 yeşil renk değildir bunuda hatırlatayım.
Verdiğin bilgi için teşekkürler. Yeşil renk galiba 6 olması lazım, bu konuda tam emin olmadan yazmıştım. Uyardığın için tekrar teşekkür ederim.
Saygılar

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn saat1, 6 sarı renktir renk kodlarını görmek istiyorsanız sizin için bir ek gönderiyorum inceleyin

leventm arkadaşın verdiği makroyu çalıştırmayı denedim ama yapmak istediğim şey olmadı. En altta ''Range'' ile başlayan satır için hata veriyor. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi, B sütununda yeşil, kırmızı ve sarı dolgu renkli hücreler mevcut. Ben bir düğmeye basarak aynı anda tüm yeşil renkli olanları seçmek istiyorum.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Levent Bey Siz A sütunu dediğiniz için öyle yazmış birde alt alta 20 satır demişsiniz ama sizin bayağı fazla satır sayınız var

fructose' Alıntı:
Levent Bey Siz A sütunu dediğiniz için öyle yazmış birde alt alta 20 satır demişsiniz ama sizin bayağı fazla satır sayınız var
Çok teşekkür ederim kardeş, tam olarak istediğim buydu. Koddaki ''b'' leri ''J'' olarak değiştirim diğer sütun için de aynı kodu kullandım, süper oldu.