Dolu hücreleri es geçerek veriyi yapıştırmak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Kıymetli arkadaşlar bir sorunum var;

A1 hücresinde f20 hücresine kadar dolu tek basamaklı sayısal verilerim var.

ben bunu başka bir sayfaya kopyalamak istiyorum ama a4 satırında dolu veriler var diğer hücreler boş, bu dolu hücreyi es geçip üstünü ve altına olacak şekilde kopyalayarak yapıştırma yapabilir miyim.

ekte resim de ekledim bunu gibi bir formül için ne kullanabilirim. Şİmdiden yarımlarınız için teşekkürler..

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Bu şekilde dener misiniz ?
Kod:
Sub Aktar()
    Sheets("Sayfa2").[a1:f20] = Sheets("Sayfa1").[a1:f20].Value
    For Each hcr In [i1:n20]
        If hcr = "" Then GoTo 10
        Sheets("Sayfa2").Cells(hcr.Row, hcr.Column - 8) = ""
10
    Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Hocam maalesef olmadı size ben doyanın örneğini gönderiyorum. bi bakabilir misin test ediyorum ama maalesef olmuyor. yardımcı olabilir misiniz.

Ben örnek doya gönderdim ve açıklamasını içeriğine yazdım. Vaktinizi alıyorum ama çözüm sunarsnız çok memnun olurum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Hocam isterseniz şöyle bir farklı bir yönteme geliştirebiliriz. aklıma farklı bir çözüm geldi ama eğer formülü ile nasıl hücerelere yazdıracağımı bulamadım.

siz örnek dosyayı ekte gönderiyorum içeriğine detaylı açıklamayı yazdım birde buna bakabilir misiniz size zahmet..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Son paylaştığınız dosyada E1 hücresine aşağıdaki formülü uygulayın. Sağa ve alta doğru sürükleyin.

C++:
=İNDİS($E$19:$P$33;SAYIYAÇEVİR(YERİNEKOY(DÜŞEYARA($D1;$A$1:$D$15;4;0);". sıra";""));SÜTUN(A$1))

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Son paylaştığınız dosyada E1 hücresine aşağıdaki formülü uygulayın. Sağa ve alta doğru sürükleyin.

C++:
=İNDİS($E$19:$P$33;SAYIYAÇEVİR(YERİNEKOY(DÜŞEYARA($D1;$A$1:$D$15;4;0);". sıra";""));SÜTUN(A$1))
Hocam desteğiniz için teşekkür ederim. Bu formülün tamda istediğimi çözdü. sağ olun. yalnız bu konuyu algılayabilmek için soruyorum bu indis ve içe içe geçen formüllerin açıklamalarını nasıl öğrenebilirim. bir daha böyle bir konu ile karşılaştığımda kendimde çözmek istiyorum. yaptığımı anlayarak yapmak istiyorum o yüzden soruyorum bu konuda bir kaynak veya video var mı öğrenebileceğim...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu forumda Altın Üye olarak (bazı bölümlere erişim için gerekiyor) dershane bölümündeki kaynak dosyaları inceleyebilirsiniz.

Ya da nette önerdiğim fonksiyonları aratarak çalışma mantıklarını irdeleyen videolu anlatımları izleyip uygulayarak fonksiyonları daha anlamlı kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Yani işin özü araştırma yapmaktan ve üzerine biraz zaman harcamaktan geçiyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bu forumda Altın Üye olarak (bazı bölümlere erişim için gerekiyor) dershane bölümündeki kaynak dosyaları inceleyebilirsiniz.

Ya da nette önerdiğim fonksiyonları aratarak çalışma mantıklarını irdeleyen videolu anlatımları izleyip uygulayarak fonksiyonları daha anlamlı kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Yani işin özü araştırma yapmaktan ve üzerine biraz zaman harcamaktan geçiyor.
Teşekkürler hocam çok sağolun...