dolu ilk satıra göre veri bulma

Excel Vers. ve Dili
2003 turkçe
Merhaba SAKMAN26
Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak.Tabloda gördüğünüz gibi ilk dolu hücreden sonra 2.-3.-4. gibi dolu hücreleri bulmak için ne yapmalıyız.

Excel Vers. ve Dili
2003 turkçe
Yazdığıız formulü inceledim. Emeğinize sağlık.
Yalnız ben size eksik bilgi aktardığım için bu formulü dosyama uygulayamadım.
Şöyleki,
Size gönderdiğim dosyadaki gibi 2 adet sayfam var. Birinci yani sizin formul uyguladığınız sayfadan 2 sayfaya alt alta onlarca alt alta sabit değer tablom var.
2 sayfada A2 den başlayıp A5000 ne kadar uzanan koşula göre sayfa 1 den bu veriyi alabilirmiyiz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.01.2019
selam,
kusuruma bakmayın ama sorunuzu tam olarak anlayamadım.
Mümkünse sorunun açıklamalarını içeren bir örnek dosya ekleyebilir misiniz?
kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
2003 turkçe
Sayın SAKMAN26
Yazdığınız formul ile ilgili bir sorum olacak.
Değer leri aldığımız tabloda (sayfa1 de) boş hücrelerde sıfır olduğunda sıfırı dolu olarak saymakta ve sıfır karşilığı tarihi getirmekte. 1 dahil ve üzeri rakamlar karşılığı gelen tarihleri nasıl getirebiliriz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
Selam,
hücreye 0 değeri yazıldığında (veya formülle getirildiğinde ki, formülle 0 gelecek durumlarda "" getir de denilebilir ve formülde değişikliğe gerek kalmaz) hücre BOŞ değildir. Dolu olarak değerlendirilir ve bir değer içeriyordur. Dolayısıyla da yazılmış olan formüle göre BOŞ olmayan hücrelerin karşılığı veriyi getirecektir.

Şimdi istenilen duruma göre, >=1 olması durumuna göre formüller yeniden düzenlendi.. gerekli açıklamalar da sayfada yapıldı. Gerektiğinde formülü siz de adapte edebilirsiniz.. Ya da formüle göre tablonuzu uyarlayabilirsiniz sanıyorum..
kolay gelsin..

link : http://s6.dosya.tc/server6/1388k1/brunetblue-2.xlsx.html

Excel Vers. ve Dili
2003 turkçe
Merhaba
Verdiğiniz formül tam istediğimi karşıladı.Yarmınız için çok teşekkür ederim.
Size bir sorum daha olacak.
sayfa 2 de E satırında bulunan işemri no lar da dolu olan satırlar içerisinde G satrındaki en küçük tarihi nasıl bulabiliriz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,
sorunuzu yanlış sorduğunuzu düşünüyorum. şöyle ki;
E kolonuna baktığımızda BOŞ değer yok. BOŞ diye 0 ları kastediyorsanız onlar DOLU değerler.

Diğer taraftan sorunuzu net olarak anlayamıyorum. Manuel olarak hhangi değer için hangi değer gelmelidir ve niçin gelmelidir şeklinde bir açıklama yaparsanız netlik kazanacaktır diye düşünüyorum...

İkinci bir olay, şimdilik E kolonu - G kolonu ve sonra da diğer seçeneklerdeki işemri kolonları ve tarih kolonları şeklinde mi gelecek sorunuz... Bence tüm istenilenleri bir arada isteyerek, manuel olarak da hangi değer için ne gelmesi gerekiyor şeklinde açıklama yapmanız uygun olacaktır..

Ayrıca hesaplanacak hücreler hangileridir. Sonuç nereye yazılacak....

Excel Vers. ve Dili
2003 turkçe
Aslına bakarsanız başka bir tablom var.
Link http://s6.dosya.tc/server6/p30z6k/Kitap1.xlsx.html
Tablomda "PLANLAMA TABLO" sayfasında koşul olarak A6 dan başlayarak "Süre hesaplama" sayfasındaki "G5 satırından başlayarak AV5 satrına kadar olan sütün altında sıfırdan büyük olan değer karşısındaki D satırındaki en küçük tarihi elde etmek istiyorum ve alt alta 2., 3. gibi sirasıyla en küçük tarihler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,
gönderdiğiniz dosyadan ve açıklamalardan sorunuzu anladım.
bu gece bakarım ve cevap gönderirim..
şu an için biraz meşguliyetim var..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,
bu hafta sonu PC başında olamayacağım.
Sorunuzu biraz detaylandırarak , olması gereken sonuçları da manuel girerek forumda tekrar yöneltin. cevap verileceğini düşünüyorum.
Hafta başında müsait olacağımı düşünüyorum. Cevap verilmemişse ben ilgilenmeye çalışırım.
Kusuruma bakmayın..
kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
2003 turkçe
Arkadaşlar merbaba
Ekte bulunana dosyam için yardımcı olur musunuz?
Dosyamda "PLANLAMA TABLO" sayfasında koşul olarak A6 dan başlayarak "Süre hesaplama" sayfasındaki "G5 satırından başlayarak AV5 satrına kadar olan sütün altında sıfırdan büyük olan değer karşısındaki D satırındaki en küçük tarihi elde etmek istiyorum ve alt alta 2., 3. gibi sırasıyla en küçük tarihler "PLANLAMA TABLO" D satırına getirmek istiyorum.
dosya link http://s6.dosya.tc/server6/rr7cqz/Kitap1.xlsx.html

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,
gece eve döndüm ve dün cevaplayamadığım soruyu cevaplamak için biraz vakit ayırarak ekteki dosyayı hazırlamaya çalıştım. İncelersiniz...
kolay gelsin...

link : http://s6.dosya.tc/server6/sodr4v/brunetblue3.xlsx.html

NOT : DİZİ formülleri ile hesaplamalar yapıldı.
Kullanılan DİZİ Formülleri birçok satır / sütuna başvurup değer ürettiklerinden çalışma esnasında ÖNEMLİ sayılacak bir KASILMA (Yavaşlama) vardır.
Makro ile çözüm daha uygun olacaktır. VBA kodlarına hakim olmadığım için bu konuda yardımcı olamayacağım. Aynı problemi Makro başlığı altında foruma yöneltin. Cevaplanacağını umuyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003 turkçe
Merhaba
Vermiş olduğunuz dosyayı inceledim. Fakat tarihlerin sıralı gelmediğini gördüm.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,
eski mesajlarıma bakarsanız hep tekrar ettiğim bir şey var...
"Gelmesi gerekenleri manuel olarak yazarsınız ve neden o şekilde gelmesi gerektiğini de açıklarsınız şeklinde"
söylenilenleri anladığım şekilde tarihler getirilmiştir. Açıklamada da yazılmıştır.
Derseniz ki
Tarihler sıralı gelmiyor... Ben ne bundan öncekileri doğru anlamışım ne de bu söylenileni anlamışımdır.
Dolayısıyla benden bu kadar. Siz sıraya dizersiniz..
kolay gelsin.