Dosya acilirken module hatasi veriyor yardimlariniz bekliyor

Ustadlar içinde Visual kodlarinda bulundugu bir dosya baska bir makinede acilirken module hatasi veriyor dosyanin veri tabani sifreliydi onu actik. hatayi bir bilgisayarda vb dosylarini diger makineden kopyalayarak giderdim fakat diger makinede bununla ilgili sorun yasiyorum. Date komutu olan satirda hata veriyor. Hata yardiminda versiyon farkliligi yaziyor. Bu konu ile ilgi yardimlariniz bekliyorum

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Boş bir Excel dosyası açın, VBE kısmında Tools >> References menüsünü açın, oradakilerden daha değişik olan referansları, sorun çıkaran dosyadan silin.

Bu şekilde bir deneyin bakalım...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
date komutu kullanılırken belki bir şekilde nokta,veya virgül manuel olarak kullanılmış olabilir. bu durumda hata verebilir.
sistem bilgisayarların tarihinin ayıraçları aynı mı? bence bir kontrol edin.
veya dosyayı gönderin belki diğer arkadaşların bilidiği bir sorundur.

Raider' Alıntı:
Boş bir Excel dosyası açın, VBE kısmında Tools >> References menüsünü açın, oradakilerden daha değişik olan referansları, sorun çıkaran dosyadan silin.

Bu şekilde bir deneyin bakalım...
Yardimlariniz icin tesekkur ederim. size dosyayı yolluyorum dosya uzerinde calismaniz daha dogru olur.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Projedeki referanslar bende eksik, belki o yüzdendir...

(Resimdeki "MISSING" ifadesi ile belirtilenler...)

Raider' Alıntı:
Projedeki referanslar bende eksik, belki o yüzdendir...

(Resimdeki "MISSING" ifadesi ile belirtilenler...)

ustad cok saol olayi cozdum ocx dosyalarini registry kaydi yapinca olay cozludu... hatayi bulmami sagladiginiz icin tesekkur ederim. :hey: