DOSYA BOYUTU

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr.
MERHABA EXCEL'DE VERİ TABANINDAN BİLGİ ALARAK YAPTIÐIM VE GENELDE EÐER, EHATALIYSA, ETOPLA VE DÜÞEYARA FORMÜLLERİNİ KULLANDIÐIM RAPORLARIM VAR FAKAT BUNLARIN DOSYA BOYUTU 6-7 MB KADAR ÇIKABİLİYOR. VERİ TABANINDAN ALDIÐIM BİLGİLERİ SİLDİÐİMDE BİLE DOSYA BOYUTU EN AZ 500 KB OLUYOR. BUNUN FORMÜLLERLE BİR ALAKASI VARMIDIR. DOSYA BOYUTLARINI NASIL KÜÇÜLTEBİLİRİM.

Boyut Analizi

Merhaba:

Boyut analizi ile ilgili ekte bir dosya gönderiyorum. Dosyayı makroları etkinleştirerek açarsan
dosya menüsünün altında boyut analizi çıkar tıklayıp ok 'lediğinizde
O çalışma kitabına ait sheetlerin çalışma kitabında kapladığı mb. Miktarlarını görebilirsin
muhtemelen Hücre biçimlemeleri maalesef boyutu çok büyütüyor. Ekteki dosya ile hangi
sayfadan yükseldiğini bulup ona göre araştırabilirsiniz.

Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr.
ÜSTAD GÃ?NDERDİÐİN DOSYA İLE SONUÇ ALDIM VE FORMÜLLERDEN BOYUTLARIN YÜKSELDİÐİNİ GÃ?RDÜM. BUNU NASIL ENGELLEYEBİLİRİM BİR KOLAYI VARMI?

Merhaba:

Böyle bişey benimde başıma geldi hangi sayfanın mb yükselttiğini bulduktan sonra o sayfa üzerinde kileri incelemek gerekli

Ben ısrarla hücre biçimlendirmeleri,Satır yükseklik renkler, cizgiler... v.s. diyorum
Yada formüllerin çok fazla yer kaplıyor olmalı sana önereceğim yol eğer hücre biçimlendirmelerinden değil ise dosyayı farklı kaydet ile deneyebilirsin bazen dosyadada bozukluklar olabiliyor..