dosya boyutum küçük ama...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
merhaba arkadaşalr... benim xcel dosyamda 500 satırlık formüller ve birkaç formum var... dosya boyutum küçük ama kaydet işlemim çok ağır çalışıyor... bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunun sebebi kullanmakta olduğunuz çok sayıdaki formüldür. Özellikle dizi formülleri kullanıyorsanız bu sorun her zaman karşınıza çıkacaktır. En iyi çözüm VBA'yı kullanmaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
yani hesaplama formları yaratıp o formlarda işlemler yaptırıp oradaki sonuçları sheete aktarmam gerekiyor...... doğru mu anlamışım?

Bu programı excel içinde değil de normal vis. basic 6.0 programında yapsam daha iyi mi olur... ama 500 satırı kim yazıp formüle edicek ya :(

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
yani hesaplama formları yaratıp o formlarda işlemler yaptırıp oradaki sonuçları sheete aktarmam gerekiyor...... doğru mu anlamışım?

Bu programı excel içinde değil de normal vis. basic 6.0 programında yapsam daha iyi mi olur... ama 500 satırı kim yazıp formüle edicek ya :(
Kasdettiğim formülleri VBA içinde tanımlayıp oradan sonuçları sayfaya aktarmanızdır. Bunu yaparken VB6 mı kullanırsınız yoksa VBA'mı bu tamamen sizin tercihinizdir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
hımmm ok, teşekkürler