Dosya güncelleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-07-2024
İyi günler; stok takibi, imalat takibi vb hazırlayıp kullandım makro excel formüllü çalışma kitaplarım var. Ihtiyaç duydukça şablona ilave özellikler ilave ediyorum. Daha sonra çalıştığım firmaların bilgilerini tek tek son haldeki çalışma kitabına kopyala yapışla diğerlerinide güncelliyorum. Acaba şablonu son halini çalıştığım kitaba yükleme şansım olabilir mi?.

Excel Vers. ve Dili
MSOffice 2010 TR
19-11-2020
merhaba ,

şablonu user formlari makro modullerini VBE penceresinde export - import yaparak kodlariyla birlikte baska bir calisma kitabina aktarabilirsiniz ama guncellenen formullerinizde varmis. sablondan kastiniz da tablolar sanırım.

Şöyle yapsanız daha iyi değil mi firma datalarini bir database olarak baska bir çalışma kitabında tutun. Excel olur csv olur txt olur access olur vs.

Sablonlarini makrolarini formullerini surekli guncellediginiz calisma kitabina ado ile cekin. Kapali dosyadan veri cekme gibi ararsanız degisik ornekler forumda var. Hatta
bir modul daha ekleyin Firmalara ekleme yapacaginiz zaman user form uzerinden kapali dosyaya yine ado ile gonderin.

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
21-07-2024
merhaba ,

şablonu user formlari makro modullerini VBE penceresinde export - import yaparak kodlariyla birlikte baska bir calisma kitabina aktarabilirsiniz ama guncellenen formullerinizde varmis. sablondan kastiniz da tablolar sanırım.

Şöyle yapsanız daha iyi değil mi firma datalarini bir database olarak baska bir çalışma kitabında tutun. Excel olur csv olur txt olur access olur vs.

Sablonlarini makrolarini formullerini surekli guncellediginiz calisma kitabina ado ile cekin. Kapali dosyadan veri cekme gibi ararsanız degisik ornekler forumda var. Hatta
bir modul daha ekleyin Firmalara ekleme yapacaginiz zaman user form uzerinden kapali dosyaya yine ado ile gonderin.
http://www.excel.web.tr/attachment.php?attachmentid=189446&d=1502484612 farklı çalışma kitabi düşüncesi güzel. Mantık olarak linki verdim yapılabilir derseniz. Yapabileceğimi zannediyorum.

Excel Vers. ve Dili
MSOffice 2010 TR
19-11-2020
linki uyelik kısıtı nedeniyle goremiyorum.

bu fikir isinize yarayacaksa . isterseniz ben de ornek dosya gonderebilirim. veri dosyasi olarak ne kullanmak istiyorsunuz. verileriniz cok sisginse database veri dosyasi kullanmaniz daha iyi olur. satir siniri sıkıntısı cekmezsiniz ve hızlı calisir. access olabilir. yok degil 50.000 - 100.000 -500.000 kadar satir icin excelde de tutabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
21-07-2024
excel olarak

linki uyelik kısıtı nedeniyle goremiyorum.

bu fikir isinize yarayacaksa . isterseniz ben de ornek dosya gonderebilirim. veri dosyasi olarak ne kullanmak istiyorsunuz. verileriniz cok sisginse database veri dosyasi kullanmaniz daha iyi olur. satir siniri sıkıntısı cekmezsiniz ve hızlı calisir. access olabilir. yok degil 50.000 - 100.000 -500.000 kadar satir icin excelde de tutabilirsiniz.
çok yoğun bilgi bilgi akışı olmadığı için, yaklaşık 15 firma ve 1 tanesi yıllık en fazla 400 satır kullanır. o yüzden excel benim için daha kullanışlı olur.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...