DOSYA İSMİ İLE ARAMA YAPIP, VARSA ÜZERİNE KAYDET YOKSA FARKLI KAYDET

comp_wolf

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-02-2025
üstatlar merhabalar,
bir konuda daha yardımınıza ihtiyacım var.

1 tane exel dosyası oluşturdum uzun zamandır kullanılıyordu ama bi kaç düzeltme ve ekleme yaptım ve biraz daha kullanışlı hale getirmek için yine yardımlarınıza ihtiyacım var.

öncelikle exel dosyasını açtığımda otomatik 1 saniye sonra dosya ismini o günkü tarih ve saat ile kayıt yapıyor
daha sonra satırları doldurup işlem bittiğinde kaydet tuşuna basınca sayfa1 E6 da yazan metni dosya ismi olacak şekilde farklı kaydediyor. bu sistem şuan aktif olarak çalışmakta.
sorunlarım yada düzeltmek için yardımınız gerekli olan yeri anlatayım.

ben dosyayı açınca yine 1 saniye sonra kaydedecek ama dosya açıkken kullanıcı unutursa diye otomatik 3 dakika sonra sistem otomatik kayıt yapıyor. benim sorunum bundan sonra kaydet dediğim zaman sistem dosya ismini kontrol etse de sayfa1 E6 yazan metinse üzerine kaydetse değilse farklı kaydetse nasıl yapabilirim ?
aşağıdaki kodu daha önce kullanmıştım ama şimdi kullanıyordum burada dosya ismini doğrulamada hata yapıyorum sanırım olmazsa bunun üzerinde düzeltme yapsanız olacak sanırım.

'____kayıtlı dosya ismi bulma_______________________________________________________________________________________
'On Error Resume Next
' Application.ScreenUpdating = False
'Dim DosyaVar As Integer
'DosyaVar = 0
' If [E6].Value <> "" Then
' StrDosyaAdi = Dir$(ThisWorkbook.Path & "\*.xlsm")
' Do While StrDosyaAdi <> ""
' If InStr(1, StrDosyaAdi, CStr(Range("E6").Value), 1) > 0 Then DosyaVar = 1
' StrDosyaAdi = Dir$()
' Loop
'End If
'___________________________________________________________________________________
'________________________________________
'If DosyaVar = 0 Then
'GoTo 30 'dosya yoksa yapılacak işlemler
'End If
'If DosyaVar = 1 Then
'GoTo 40 'dosya varsa yapılacak işlemler
'End If
'____kayıtlı dosya ismi bulma işlemi bitti__________________________________________________________________________