Dosya ŞİŞtİ

Excel Vers. ve Dili
excel2000 türkçe
Herkese Merhabalar.
ArkadŞlar Excelde Basİt Bİr Stok Takİp Uygulamasi Yaptim.bu Uygulamayla StoĞunuzdakİ TÜm ParÇalarin Hareketlerİnİ Yapiyor , Ve BaŞka Bİr Formda Herhangİ Bİr Tarİhİ GİrdİĞİnİzde O Tarİhe Aİt TÜm Hareketlerİ (elİnİzde O GÜne Aİt ParÇa Adetlerİ Dahİl) GÖrebİlİyorsunuz.yalniz Bİr Problem Var.tÜm İŞlemlerİ Tek Sayfada Yapmama RaĞmen Dosyanin BÜyÜklÜĞÜ 3 KÜsÜr Megabyta UlaŞti.en KÖtÜsÜde Dosya Çok YavaŞ ÇaliŞiyor.(ÖrneĞİn Bİr Tarİh Gİrİp O Tarİhtekİ Hareketlerİ GÖrmek İstedİĞİmdfe En Az 10 Dk Bklİyorum.aslinda Bİlgİsayarimda İyİ Sayilir. (pentium 4 ).bu Problemİ Nsil ÇÖzebİlİrİm?bÖyle Bİr Uygulamayi Accessta Yapsaydim Dahami İyİ Olurdu?veya Programlama Kodlariyla (gerÇİ ÖĞrenmem Lazim Ama :)) Yapabİlseydİm Dosya Yİne Bu Kadar Yer Kaplarmiydi ?tavsİyelerİnİzİ Beklİyorum.teŞekkÜr Ederİm.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Benim fikrime göre Access'te yapsa idiniz daha iyi olurdu çalıştığım şirkette stok verileri Excel'de tutuluyordu 3,1 MB'a ulaşmıştı ve dediğiniz gibi çok ağırlaşmıştı. Verileri Access'te tutunca bu sorun ortadan kalktı.Bu gibi veritabanı uygulamalarında Access en sağlıklısıdır.
Forumun Access kısmını inceleyin.Access'ten anlamam ama Sn modalı ve Sn karaayhan size takıldığınız yerde yardımcı olacaklardır buna eminim.