dosyadan excele veri aktarma

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
merhaba.
bilgisayarda bir veri tabanı oluşturdum.bir ana klasörüm ve bu klasör içinde 50 adet klasörüm var.her bir klasörde ise firmalara ait cari kartlarım var.oluşturduğum bir ana.xls dosyasında 50 adet sekme yaptım.ve sayfa1 de bu 50 adet sekmeye link koydum.her bir şube sekmasine kolaylıkla ulaşabiliyorum.fakat.şube klasörleri altına bir kart dosyası eklediğim zaman bu dosyayı ana.xls de alfabetik olarak listelemek istiyorum.ve listedeki linke tıkladığımda cari kartım otomatik acılması istiyorum.daha sonra yeni bir dosya oluştuduğumda ise listede alfebatik olarak ilgili yere dosyanın linkini ilave ettirmek istiyorum.
sorunuma yardımcı olursanız cok teşekkür ederim.iyi çalışmalar.kolay gelsin....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu klasörlerinizin bulunduğu ana klasörün yolunu yazarmısınız. Bu isteğiniz için aslında userformla güzel bir arayüz hazırlanabilir. Yani bir listboxta bu klasörler listelenir. Bu listboxtaki klasöre tıklanınca bir başka listboxta klasör içindeki dosyalar listelenebilir. Dosya adına çift tıkladığınızda da dosya açılabilir.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
keske o kadar bilgim olsa ben şimdilik genellikle forumdaki hazır yapılmış dosyalara bakıp kafayı yiyorum:))
yardımcı olursanız çok teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
BİR ŞEY DAHA SORMAK İSTİYORUM.
BAHSETTİĞİNİZ GİBİ BİR LİSTBOX UYGULAMASINDA İLGİLİ KLASÖR ALTINA YENİ BİR DOSYA KAYDETTİĞİMDE LİSTBOXA OTOMATİK DAHİL OLURMU??

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
BAHSETTİĞİNİZ GİBİ BİR LİSTBOX UYGULAMASINDA İLGİLİ KLASÖR ALTINA YENİ BİR DOSYA KAYDETTİĞİMDE LİSTBOXA OTOMATİK DAHİL OLURMU??
Elbette onun için userform ile bir arayüz önerdim. Aslında bu sorunuz bende bir ilham oluşturdu, bu konuyla ilgili bir çalışma yapıp yayınlayacağım.

Not:Çalışmam tamamlandı. Örnek uygulama aşağıdaki linktedir.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=16224

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
ya ne diyim harikasınız.para verip yaptıramıyacağım bir uygulama.ellerinize sağlık gerçekten bu ülkeye faydalı insanlarsınız tekrar görüşmek dileğiyle...