Dosyadan veri alma

Arkadaşlar,
Aynı dosya içinde başka sayfada ki hücreleri sayfa ismini girerek indirect fonksiyonu ile alabiliyorum, fakat başka bir sürücüden başka bir dosyanın sayfasındaki hücreleri sürücü, dosya, sayfa adını girerek almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
Isyerinde Ingilizce_Win7 Evde Hollandaca_Win7
Merhaba

Boyle birsey isine yararmi..? birbak Bu islem icin C,de bir dosya actim adini Deneme2 yaptim ve hedef sayfanin adi Test.xls kolay gelsin

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki gibi deneyin.

=DOLAYLI("'"&B22&":\["&B23&".xls]"&B24&"'!$A$1")

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Levent dostuma ilave olarak belirtmek isterim ki;

INDIRECT (DOLAYLI) fonksiyonunun çalışması için, dış referans verdiğiniz diğer dosyanın da açık durumda olması gerekmektedir.

Excel Vers. ve Dili
Sayin hocalarim ben bildigim kadariyla yazdim.! Yazdigim formul yanlismi oldu..?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
INDIRECT (DOLAYLI) fonksiyonunun çalışması için, dış referans verdiğiniz diğer dosyanın da açık durumda olması gerekmektedir.
Bu hatırlatma için Sn Haluk dostuma teşekkür ediyorum. Bu çok doğru, eğer formülü direk yazsa idiniz yani Sürücü ve kitap adı sabit olsa idi, buna gerek kalmayacaktı.

Sayin hocalarim ben bildigim kadariyla yazdim.! Yazdigim formul yanlismi oldu..?

Sn Jesuz

Sizin dosyadaki fonksiyonunuz doğru fakat, sabit yazmışsınız, yani Değişken değil.

Excel Vers. ve Dili
Anladim tesekkur.

leventm' Alıntı:
Bu hatırlatma için Sn Haluk dostuma teşekkür ediyorum. Bu çok doğru, eğer formülü direk yazsa idiniz yani Sürücü ve kitap adı sabit olsa idi, buna gerek kalmayacaktı.

Sn Jesuz

Sizin dosyadaki fonksiyonunuz doğru fakat, sabit yazmışsınız, yani Değişken değil.
Peki arkadaşlar, herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Acaba bunun başka yolu yok mu?