Dosyalarda fiyatları güncelleme

Excel Vers. ve Dili
xp
tr
Merhaba arkadaşlar şöle bir sorunum var 3 adet excel dosyası var. Birincisinde fiyat giriliyor. İkicisinde birincisinden çekilen fiyat adetle çarpılıyor. Üçüncü dosyada ikinciden çekilen toplam tutar yazılıyor.

Şimdi 2. dosyaya hiç ellemeden 1. dosyadaki fiyatı güncelledim. 3. dosyayı açtığımda toplam tutarın güncellenmesini istiyorum ama olmuyor.Bu olayın gerçekleşe bilmesi için 2. dosyayı açıp güncelle deyip kaydedip kapatmam lazımki 3. dosyayı açtığımda fiyatları doğru çekebilsin varmıdır bana yardım edebilecek birisi acaba :)

Acil yardıma ihtiyacım var. Teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kapalı dosyadaki işlemde güncelleme yapması sanıyorum mümkün değil. Bu durumda 1 ve 2 nolu dosyalardan sadece verileri çekip, işlemleri 3 nolu dosyada yapmak en ideal çözüm görünüyor.

Excel Vers. ve Dili
xp
tr
ama o kadar karışıkki onlarca dosya var ve hepsinde onlarca sayfa var dosya dosya yapmam gerekiyor bir macro tarzı birşeyle halledemezmiyiz acaba çok zor durumdayım.

tüm dosyaları birden güncelleme yaptırmamız mümkünmü sorunum bu şekildede çözülür. Mesela dosyları açmadan güncelleme işlemini yaptırsak.

(Yukarıdaki olay sadece benim sorunumu çözmek için bir örnek)