DTPicker değeri ile süzmede sorun

Merhaba,
Kasa defteri programımda süzme yapılacak tarih kriterlerini DTPicker'ler ile bir usrformdan giriyorum.Kod şöyle :

Private Sub cmdraporal_Click()
Range("A1").Select
Selection.AutoFilter
Selection.AutoFilter Field:=2, Criteria1:=">=" & DTPicker1.Value, Operator:=xlAnd _
, Criteria2:="<=" & DTPicker2.Value
End Sub

dtpicker1 ile başlangıç tarihi dtpicker2 ile ise bitiş tarihi bildiriliyor ve bu iki tarih arası olan hareketler raporlanmaya çalışılıyor. burada sorun şu:
sayfada a1hücresi seçilip süzgeç konuyor ve sanki süzme yapılmışcasına süzülen hücredeki süzme işareti mavileşiyor fakat istenen kriterlere ait değer olmasına rağmen listelenmiyor. sanki o tarihler arası herhangi bir hareket yokmuş gibi. oysa süzgeç işaretine tıklayıp özel e tıkladığımda süzme kriterlerinin aslında istenen şekilde girilmiş olduğunu görüyorum ve hiçbirşeye dokunmadan tamam a tıkladığımda bu sefer istediğim gibi süzme gerçekleşiyor. oysa ben hiçbir süzme kriterini değiştirmiyorum bu sizce neden kaynaklanır arkadaşlar?
Þimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
CLng(CDate(DTPicker1.Value))

şeklinde denermisiniz.

Run-time error '424':
Object required

uyarısı geliyor ve süzme kriterleri belirtilen satırlar işaretleniyor.
malesef olmadı :( :kafa:
ilginize teşekkürler.

çok güzel olmuş sn danersin. bunu a ve b sütunlarındaki tarihlere göre değilde sadece d sütununda tarih olursa altalta nasıl olur. teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Teşekkürler @melek

Yukarıdaki örnek 2. sütuna göre süzüyordu.
Field:=2 yerine 4 yaparsanız aynı süzme işlemini 4. sütuna göre yapar.

[vb:1:b868d579f7]Private Sub CommandButton1_Click()
Range("A1").Select
Selection.AutoFilter
Selection.AutoFilter Field:=4, Criteria1:=">=" & CLng(DTPicker1.Value), Operator:=xlAnd _
, Criteria2:="<=" & CLng(DTPicker2.Value)
End Sub[/vb:1:b868d579f7]

Çok Teşekkür ederim,
Sorun halloldu.
emeğinize sağlık.
Merek ettim bu olayın mantığı nedir? yani "Clng" neyi sağlıyor?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Excel tarihleri 20.04.2005 şeklinde göstersede aslında bir tarih indexi kullanıyor ve bu durumda 20.04.2005=38462 oluyor. Süz işlemindede VBA dan yaparken bu index sayıyı girilmesini istiyor. Oysa datepicker'dan gelen sayının değişken türü tarih. Clng herhangi bir veri türünü Long veri türüne çeviriyor.

Çok Teşekkürler. Tekrar emeğinize sağlık.