Düşeyara ağaç...

G

Guest

Misafir
Merhaba sayın sonadanos

Sorunuzdan anladığım kadarı ile istediğiniz şey C9 hücresine 1a yazdığınızda diğer tabloda ilgili verileri sırayla alt alta yazarak verileri görebilmek istiyorsunuz.
Eğer doğru anladıysam istediğiniz çozum C10 hücresine aşağıdaki formulu yazdığınızda ve aşağı hücrelere kopyaladığınızda istediğiniz görüntüye ulaşacaksınız.
=HLOOKUP(C$9;$K8:$Q9;2;0)

Sizden ayrıca ricam ofis versiyonu ve dilini imza kısmına yazamanızdır.Eğer ofisiniz türkçe ise hlookup yerine yatayara yazdığınızda formul çalışır hale gelecektir.

Bu kadar hızlı bir cevap alacağımı gerçekten ummuyordum, öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Problemime gelince de; sanırım izah edemedim. Esas kullanmak isteğeim yere göre anlatırsam sanırım daha anlaşılır olacak. Ben bu tabloyu net karı bulmak için kullanmak istiyorum. Boya satışı yapan bir firmayız. Polisan ve Dyo ve Marshall ürün gruplarına sahibiz, Her ürün grubu altında (Polisan'ın; Natura, Elegance, Vernik v.b ve bu her grup altında da (Mesala Natura'nın; A1 Akrilik, E1, EE1 gibi) alt ürün grupları var. Açılan Listeden Polisan'ı seçtiğimde; yandaki açılan listede Natura,Elegance,Vernik gibi ürün gruplarına ulaşmak, oradaki açılan listeden de A1,E1,EE1 gibi ürün gruplarına ulaşmak istemekteyim. Sanıyorum detyalı olarak anlatabildim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

G

Guest

Misafir
Merhaba

Aşağıda pivot table ile bir çozum yapmaya çalıştım umarım işine yarar.
Fakat data kısmında biraz düzenleme yaptım umarım istediğin gibi olmuştur.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın sonadanos,

Ekteki örneği inceleyin.

sn. Türker ve Sn.Yurttaş; Konuyla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. İlgili örnekleri detaylıca inceledim. Öğrendiğim çok şey oldu. Sevgiler.