DÜŞEYARA EĞER BİRLİKTE KULLANMA

DÜÞEYARA EÐER BÝRLÝKTE KULLANMA

MERHABALAR;

DÜÞEYARA VE EÐER FONKSİYONUNU BİRLİKTE KULLANMAK İSTİYORUM
BİRTÜRLÜ OLMADI

Ã?RNEK DOSYADA AÇIKLADIM YİNEDE YAZIYORUM İÞLEM ÞÃ?YLE DÜÞEYARA İLE SİCİL KAYITTAN SİCİLİ BULACAK H1 HÜCRESİNDE X VAR İSE SABİT BİLGİLERDEKİ RAKAMI GETİRİP YAZACAK X YOK İSE BOÞ GELECEK

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

merhaba türker bey;

yardımın teşekkürler aynı isimler çok a1 hücresindeki sicil noları değişken olacak olacak

a1 hücresindedi 1 2 3 4 numaralandırmalar sicil nosu olacak bu nedenle sicil nosuna göre olmazmı

puantajdaki sıranoya göre mümkünse tam isteğim gibi

yardımların için tekrar teşekkürler

Günaydın arkadaşlar;

düşeyara sonrada eğer fonksiyonunu birarada kullanmam mümkün değilmi

yardımlarınızı bekliyorum..

G

Guest

Misafir
Merhaba redje

Eğer numara yazan yerde sicil numaraları olacaksa keşke en başta bu şekilde anlatsaydın o zaman çozum daha basit ve bu kadar uzun yazışmalar olmadan halledebilirdik.
Bu durumda aşağıdaki formulu sizin ilk gönderdiğiniz dosyanın puantaj sayfasının N10 hücresine yazdığınızda istediğiniz sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum.

Kod:
=IF(TYPE(IF(VLOOKUP(A10;'SİCİL KAYIT'!$A$1:$H$200;8;0)="X";'Sabit Bilgiler'!$B$8;0))=16;0;IF(VLOOKUP(A10;'SİCİL KAYIT'!$A$1:$H$200;8;0)="X";'Sabit Bilgiler'!$B$8;0))
Kolay gelsin.

MERHABA TÜRKER BEY

YAZDIÐINIZ FORMÜLÜ DENEDİM #AD? MESAJI ALDIM DEÐİÞTİRSEMDE DÜZELMEDİ NERDE YANLIÞLIK YAPMIÞ OLABİLİRİM

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Formüldeki ingilizce olanların karşılığı olan Türkçelerini yazınız.

IF = Eğer
VLOOKUP = DÜÞEYARA
TYPE = TÜR

TÜRKÇELEÞTİRME YAZDIKTAN SONRA AKLIMA GELDİ YAPTIM YİNE OLMADI H YERİNE Z 8 İDE 9 YAPINCA DÜZELİDİ
TEÞEKKÜRLER

OLMUÞ HALİ

=EÐER(TÜR(EÐER(DÜÞEYARA(A10;'SİCİL KAYIT'!$A$1:$Z$200;9;0)="X";'Sabit Bilgiler'!$B$8;0))=16;0;EÐER(DÜÞEYARA(A10;'SİCİL KAYIT'!$A$1:$Z$200;9;0)="X";'Sabit Bilgiler'!$B$8;0))

Excel Vers. ve Dili
2003 , ingilizce
Merhabalar..

Sanırım aradığım formül en fazla bu başlık ile alakalı, o nedenle sorumu buraya yazıyorum..

A sütununda listelenmiş bazı metinler ve aralarında boşluklar var.. Sütunda belli bir metin aratıp, eğer bu metin var ise bu metinin altındaki hücreye başka bir metin değeri eklemek istiyorum.. Mesela A1 'de "evet" var ise A2'ye "hayır" yazdıracağım..

Bununla ilgili nasıl bir formül yazabilirim? Açıkçası ne zamandır kullanmaya kullanmaya unutmuşum Excel'i, bi türlü beceremedim..

Yardımlarınızı bekliyorum, saolun şimdiden

düşeyara ve eger formülü

türker sen mükemmelsin.yardımın için teşekkürler.