Düşeyara formülü ile köprü

Excel Vers. ve Dili
2013
Merhabalar
İki gündür uğraştığım ama bir türlü çözemediğim bir konu hakkında yardım isticem.​
Biraz uzun olucak ama tam anlaşılır olabilmesi için şöyle anlatıcam;
Sayfa 2 deki hazırladığım bir kartvizit tablosunda firma adı internet sitesi
ve kişisel maileri tel vs bulunuyor.Bu hazırladığım tabloda internet siteleri ve e postalar köprüleme ile otomatik olarak bastığımda web sayfasına veya maile aktarıyor sizi.Buraya kadar sıkıntı yok.​

Burada hazırladığım tabloyu sayfa 1 de kartvizit şeklinde olan bir tabloya veri doğrulama ile firmaları başlık olarak çektim, altına düşeyara komutu ile web tel e posta adreslerini sayfa 1 e çektim.Buraya kadar da bir sıkıntı yok ama düşeyara komutu ile aktarılan web ve eposta adreslerinde köprüleme ile web veya eposta adresini açmasını istiyorum.Bu işlemi bir seferlik yapabiliyorum ama veri doğrulama ile aktardığım butondan firmayı değiştirdiğimde yine eski firmanın web ve eposta adresine bağlanıyor.

Yapmak istediğim arka sayfada bir tabloya yazdığım tüm kartvizit deki bilgileri ön sayfada kartvizit şeklideki bir küçük tabloda istediği firmayı seçerek çalıştığı temsilcilere kısa yoldan ulaşabilsin bir tıklama ile e posta filan atsın web e girip sitesine bakabilsin firmanın gibi.
Çok iyi anlatamamış olabilirim.Anlaşılmayan yer varsa söylerseniz tekrar anlatmaya çalışırım.Biraz karışık baya kafa patlattım araştırdım ama olmadı bir kısa yolu hatta uzun olsa da olur bilen birisi varsa yardımcı olursa çok sevinicem :)
Şimdiden teşekkürler...​

Excel Vers. ve Dili
2013
İdris hocam derdime derman oldunuz :)
Gerçekten çok çok teşekkürler zaman harcayıp yardım ettiğiniz için çok ufak bir soru daha sorucam misal veri doğrulamada excelgurus yu seçtim ve yanında excelgurusu olarak köprüleme ile düşeyara komutundan arattığım www.excelgurusu.com.
yani aradığımın açık ifadesini gösterebiliyormuyuz acaba? böylede gayet işime yarar durumda ama öylesi tam anlamıyla süper olucak.
Çünkü aradığım bi e posta olduğunda direk isim olarak karşıma çıkmasında yani idris serdar ı aratttığımda mailini karşısında görmem teyit etme amacıyla hoş olcak gibi.
içimden geldi Allah uzun ömür versin hocam :)

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Formülü:

Kod:
=HYPERLINK(VLOOKUP(C3;Tablo;2;0);(VLOOKUP(C3;Tablo;2;0)))
şeklinde yazın.

.

Excel Vers. ve Dili
2013
.

Formülü:

Kod:
=HYPERLINK(VLOOKUP(C3;Tablo;2;0);(VLOOKUP(C3;Tablo;2;0)))
şeklinde yazın.

.
Bu şekilde yazdığımda "AD?" şekline hata veriyor hocam.Çalışmalarınıza dün bakma fırsatım oldu çok yararlı bilgiler,herkesin anlayacağı biçimde olması ayrı bir güzellik :)

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bu şekilde yazdığımda "AD?" şekline hata veriyor hocam.Çalışmalarınıza dün bakma fırsatım oldu çok yararlı bilgiler,herkesin anlayacağı biçimde olması ayrı bir güzellik :)
.

Formülün Türkçesini yazacaksınız.

Kod:
=KÖPRÜ(DÜŞEYARA(C3;Tablo;2;0);(DÜŞEYARA(C3;Tablo;2;0)))

Excel Vers. ve Dili
20013 türkçe
Merhaba, benim de bir sorum olacak;

aşağıdaki kodda *talep sayfasındaki M kolonundak ihale numarasının *ihale sayfasındaki D kolonunda bulmasını ve köprüyle o hücreye gitmesini istyorum. formül çalışıyor ancak hem hücreye tıkladığımda istediğim hücreye gdiyorum hem de satırları seçtiğimde *ihale sayfasına gidiyor sürekli. Bunu nasıl düzeltebilirim?Sadece hücre içine tıklandığında ihale sayfasına gitsin istiyorum. umarım açıklayabilmişimdir..
Kod aşağıda;

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [M3:M1000]) Is Nothing Then Exit Sub

Set Aranan = Sheets("İhale").Range("D3:d1000").Find(Sheets("Talep").Cells(Target.Row, 13).Value, , xlValues, xlWhole)
If Not Aranan Is Nothing Then
Sheets("İhale").Select
Sheets("İhale").Cells(Aranan.Row, 4).Select

End If
End Sub

NOT: köprü formülü ile yapmaya çaıştım ancak olmadı : =köprü(düşeyara(Talep!M3;İhale!A:d;4;0);düşeyara(Talep!M3;İhale!A:d;4;0))

Son düzenleme:

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
İntersect satırından sonra

If Selection.Count > 1 Then Exit Sub

Satırını ekleyip dener misiniz? birden fazla hücre seçili olduğunda kod çalışmaz bu durumda.

Excel Vers. ve Dili
20013 türkçe
Peki M kolonu belirtmek yerine kolonun ismi olan "İhale No" ya göre bak desem nasıl yazmam gerekir? çnkü kolon ekle çıkar yaptıkça formülü düzeltmem gerekiyor.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Aşağıdaki gibi kullanırsanız 1. satırda İhale No yazan sütunda istediğiniz işlem yapılır:

PHP:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Cells(1, Target.Column) <> "İhale No" Then Exit Sub
If Intersect(Target, Range(Cells(3, Target.Column), Cells(1000, Target.Column))) Is Nothing Then Exit Sub

Set Aranan = Sheets("İhale").Range("D3:d1000").Find(Sheets("Talep").Cells(Target.Row, 13).Value, , xlValues, xlWhole)
If Not Aranan Is Nothing Then
Sheets("İhale").Select
Sheets("İhale").Cells(Aranan.Row, 4).Select

End If
End Sub
Eğer olmuyorsa örnek dosya paylaşın lütfen.

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE
Merhaba, düşey ara ile başka kitaptan çektiğim hücrenin köprüsünüde almak istiyorum, lütfen yardım edermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2022 ve türkçe
Merhaba, düşey ara ile başka kitaptan çektiğim hücrenin köprüsünüde almak istiyorum, lütfen yardım edermisiniz.
Aynı sorunu yaşıyorum yukarıda sizin verdiğiniz formülü ''
'' kullandığımda da ''belirtilen dosya açılamıyor'' diye bir hata veriyor yardımcı olabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2022 ve türkçe
Aynı sorunu yaşıyorum yukarıda sizin verdiğiniz formülü ''
'' kullandığımda da ''belirtilen dosya açılamıyor'' diye bir hata veriyor yardımcı olabilir misiniz?