Düşeyara ile bulunan değeri açıklaması ile birlikte almak

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-03-2022
Arkadaşlar merhaba.
Düşeyara ile bulunan değeri, değerin bulunduğu hücrede açıklama ekle ile eklenen bir açıklama varsa bu açıklama ile birlikte getirebilir miyim?
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

05-03-2022
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Açıklama bulunan değer ile aynı hücrede.
Başka bir anlatımla A1 hücresinde 455 yazdığını ve hücre açıklamasının "Deneme" olduğunu düşünelim.. B1 hücresine =A1 formülünü yazdığımda hücre açıklamasını da hücre değeri ile birlikte alsın istiyorum. Tabi bu anlattığımı mümkünse düşeyara ile bulunan değer için istiyorum.
Saygılarımla.

05-03-2022
Sayın rabbace;
Gönderdiğiniz linki inceledim fakat belirtilen fonksiyonda hücre açıklamasını hücre değeri olarak alıyor. Benim istediğim hücre değerini ve hücre açıklamasını olduğu şekli ile aldırmak.
Mümkünse tabi.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Ofis 2007
Ben de formülle olacağını sanmıyorum. İlgili sayfanın kod sayfasına aşağıdaki kodu kopyalayın.
Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Application.ScreenUpdating = False
If Selection.Count = 1 Then
On Error Resume Next
If Target.HasFormula = True Then
adres = Replace(Target.FormulaLocal, "=", "")
If Range(adres).Count = 1 Then
If Range(adres).NoteText <> "" Then
Range(adres).Copy
Target.PasteSpecial Paste:=xlPasteComments
End If
End If
End If
End If
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

05-03-2022
Sayın Alicimri.
Kusura bakmayın. İşlerim sebebiyle bir müddet takip edemedim.
Gönderdiğiniz kodu ekledim fakat bir değişiklik olmadı. Nasıl çalıştırmam gerekiyor mümkünse tarif edebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Türkçe Ofis 2007
Bu kodu ilgili sayfanın kod sayfasına yapıştırın. Sorunuzda olduğu gibi herhangi bir hücreye =A1 şeklinde formül yazarsanız, eğer A1 hücresinde açıklama varsa kod otomatik olarak çalışır.
1- Eğer 2003 üstü excel kullanıyorsanız, dosyayı kapatırken Farklı kaydet ile Makro içeren Excel çalışma sayfası olarak (.xlsm uzantılı) kaydedin.

Son düzenleme:
05-03-2022
Ali bey söylediğiniz gibi uyguladım fakat çalışmadı. Yani A1 hücresindeki açıklamayı formül girdiğim hücreye kopyalamıyor. Acaba yanlış mı anlattım. A1 hücresinde bir açıklama var ise B1 hücresine =A1 yazdığımda, A1 hücresindeki açıklama A1 hücresindeki değer ile birlikte B1 hücresinde görünsün istiyorum.

05-03-2022
Ali bey çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Allah razı olsun.