Düşeyara ile yatay ara aynı anda kullanılabilir mi_?

Excel Vers. ve Dili
2003tr
Mrb arkadaşlar;
Daha önce soruldu ise affedin ama benim sorum şudur ki: düşeyara sadece bi sütundaki değeri veriyo ama benim istediğim o sutunu bulunca bi düşey ara daha açabilmek ve hemen peşine yatay ara yapabilmek ve bunu makro olmadan yapmak.
yani örnekle anlatayım;
A sütununda tarihler var ilk düşey ara gerekli tarihi buluyor, B sütununda isimler var ikinci düşeyara A sütunundaki tarihte aradığım ismi buluyor ve birde yatayara koyabilmek istiyorum C,D,E sütunlarındaki aradığım değeri versin.
Her ne kadar ben anlatamasamda sonuç C,D,E sutünlarındaki aradığım değer olmalı YAPILABİLİR Mİ_?_

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
Küçük bir örnek dosya ile yapmak istediğinizi anlatsanız daha iyi olacak.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
örnek dosyanız olsaydı daha iyi olurdu.
benim bir dosyada kullandığım düşeyara-yatayara örneği
=DÜŞEYARA($H5;Sayfa2!$B$8:$AA$30;YATAYARA($F5;sayfa2!$B$5:$AA$8;3;YANLIŞ)+3)

formülü daha iyi kavrayabilmeniz için örnek dosya ekliyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003tr
Arkadaşlar bazı aksilikler nedeniyle kendi sorumla ilgilenemedim. İlginize teşekkür ediyorum.
Şirket dosyası olması ve boyutunun 10 MB olması nedeniyle örnek olarak koymamıştım ama işin içinden çıkamadığımdan bütün formülleri işimize yaramayacak sayfaları falan silip koyuyorum.
Arkadaşlar sorumu örnek dosyanın içinde "KALİTE DOK (2)" sayfasında anlattım. Makrosuz yardım edebilirseniz sevinirim. Tekrar teşekkürler..

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
KALİTE DOK (2) sayfanızda A sütununuzu seçip mouse sağ tuşu ile ekle deyin tablonuz bir sağa kayacaktır şimdi bu sayfada iken A5 hücrenize =B5&C5&E5 yazıp aşağı doğru çoğaltın.

VERİM tablosu sayfasındaki G5 hücresinede

Kod:
=EĞER(EHATALIYSA(DÜŞEYARA(A5&B5&E5;'KALİTE DOK (2)'!$A$5:$K$11;11;0));"";DÜŞEYARA(A5&B5&E5;'KALİTE DOK (2)'!$A$5:$K$11;11;0))
yazıp aşağı doğru çekiniz.

KALİTE DOK (2) sayfanızdaki veriler göre $A$5:$K$11 kısmını siz düzenlersiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003tr
TeŞekkÜrleeeerrrrrr!!!!!!

Ya çok teşekkür ederim inanmazsınız akla hayale gelmeyen algortimalar denedim (düşeyara, indis, eğer, eleman, vb.) ama bu kadar güzel bi çözüm bulamamıştım. Emeğinize sağlık çok teşekkür ederim

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Alternatif:

=SUMPRODUCT(--('KALİTE DOK (2)'!A5:A11='VERİM TABLOSU'!A5);--('KALİTE DOK (2)'!B5:B11='VERİM TABLOSU'!B5);--('KALİTE DOK (2)'!C5:C11='VERİM TABLOSU'!C5);--('KALİTE DOK (2)'!D5: D11='VERİM TABLOSU'!E5);--('KALİTE DOK (2)'!J5:J11))

.