"DÜŞEYARA" mada birden fazla benzer kayıt nası

Excel Vers. ve Dili
2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18.04.2020
"DÜÞEYARA" mada birden fazla benzer kayıt nası

Ã?rn: bir sütünda 100 ler ce değer var. Bu değerler içinde "DÜÞEYARA" yaptığımızda sadece en son değeri veriyor. Benzer kayıtları acaba nasıl ayırabiliriz. Eğer bunları ayrı bir sayfada listeleme imakanımız var ise işime çok yarar. TEÞEKKÜRLER...

Excel Vers. ve Dili
2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18.04.2020
teşekkürler.
leventm

X

xlsx

Misafir
ayrıca pivot table ile de çözümlenebilir.Pivot table ile düşeyara secenegi ile ulasamadıgınız bir cok degere ulasabilirsiniz

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Size verdiğim linkte bulunan dosyadaki kodu aşağıdaki şekilde değiştirerek kalıntı kalması engellenebilir. Bu kodun kullanıldığı eki inceleyiniz.

[vb:1:cdbd7b371f]Sub süz()
Range("D: D").ClearContents
a = [c1]
c = 0
For b = 1 To WorksheetFunction.CountA(Sheets("sayfa1").Range("A:A"))
If Cells(b, 1) = [c1] Then
c = c + 1
Cells(c, 4) = Cells(b, 2)
End If
Next b
End Sub[/vb:1:cdbd7b371f]

bu kodu kullanırken sabit bir sayfadaki listeden süzme yapmak için kodun neresinde nasıl bir değişiklik yapmamız lazım? Yani ekteki dosyada isimlere göre açtığımız sayfalara aktarma yapmak için kodu nasıl değiştirelim? saygılar!

eklediğiniz belgeyi inceliyorum ama yardıma ihtiyacım var. sizin eklediğiniz belgedeki kodları yeni çalışma sayfasına ekleyince oluyor ama kendi belgemde sayfa1 "yevmiye" isimleri yazdığım sütun c3 ile c150 arası
ayrıca süzmeyi "ahmet" sayfasında c3 ten başlayarak göstermek istiyorum.buna göre değişiklikler sizin kodda nerelerde yapılacak yazarsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler!

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ã?rnek dosyadaki kodu tamamen silip yerine aşağıdaki kodu kopyalayın. Bir sorun olursa bildirirsiniz. Çünkü deneme yapamadım. İsimlerin C sütununda olduğunu belirtmişsiniz fakat taşınacak verilerin hangi sütunda olduğunu belirtmemişsiniz. Ben D sütunu olarak kabul ettim. Eğer farklı bir sütunda ise koddaki cells(b,4) yazan yerdeki 4 rakamını değiştirim.

[vb:1:ea74cf950d]Sub süz()
Range("C:C").ClearContents
c = 0
For b = 3 To WorksheetFunction.CountA(Sheets("yevmiye").Range("C3:C65000"))
If Sheets("yevmiye").Cells(b, 3) = [a1] Then
c = c + 1
Cells(c+2, 3) = Sheets("yevmiye").Cells(b, 4).Value
End If
Next b
End Sub
[/vb:1:ea74cf950d]

sizin kodlarınızdan faydalanarak birşeyler yaptım. yalnız bu dört süzme işini bir makro kodu olarak birleştirebilirmiyiz?yani tek tıkla dördünü birden süzen kod nasıl birleştirilebilir?