Soru DÜŞEYARA #YOK / F2+ENTER

ThaLees

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-05-2025
Merhabalar
Ekteki dosyamda yaklaşık 17000 satırlık listem var. Bu listeden düşeyara ile bilgi getirmeye çalıştığımda #YOK uyarısı alıyorum. Lakin ctrl+f ile arama yaptığımda aradığım kod listede mevcut. Hücrenin içine girip enter bastığımda düşeyara kodu buluyor.
İnternette konu ile alakalı birden fazla makro kodu var. Denedim lakin çok fazla zaman alıyor ve 200-300 satır tamamladıktan sonra duruyor. hata veriyor. Çok yavaş olduğundan bu 200-300 satırı da yaklaşık yarım saatte yapabildi.
Bunun bir çözümü mevcut mudur ? Yoksa akşamdan bilgisayarı açık bırakıp sabaha kadar hata vermesin diye dua ederek geçireceğim

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016
28-07-2021
A sütunundaki sayılarda hücre hatası var, o rakamları sayıya dönüştürüp tekrar formülünüzü çalıştırır mısınız? ve tam olarak ne istediğinizi de anlamadım

ThaLees

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
09-05-2025
A sütunundaki sayılarda hücre hatası var, o rakamları sayıya dönüştürüp tekrar formülünüzü çalıştırır mısınız? ve tam olarak ne istediğinizi de anlamadım
A stununda nasıl bir hata var ? Anlayamadım ?
Tam olarak istediğim stok kodlarının A stununa gore stok kartlarından bilgileri getirmek.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016
28-07-2021
A stununda nasıl bir hata var ? Anlayamadım ?
Tam olarak istediğim stok kodlarının A stununa gore stok kartlarından bilgileri getirmek.
hocam formülünüz bende çalışıyor, iki ayrı exceli tek excelde farklı sayfalar olarak açtım.. bilmiyorum bunu mu yapmaya çalışıyordunuz

Ekli dosyalar

ThaLees

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
09-05-2025
hocam formülünüz bende çalışıyor, iki ayrı exceli tek excelde farklı sayfalar olarak açtım.. bilmiyorum bunu mu yapmaya çalışıyordunuz
Aynen yapmaya çalıştığım bu ama bende çalışmıyor :(

ThaLees

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
09-05-2025
Hocam sizden indirdğim taslakta çalışıyor bende de. siz sıralamayı değiştirmediniz değilmi ? Değiştirmediyseniz şimdilik bunu kullanmaya devam edicem. Lakin problemin sebebini de bulmak lazım tabiiki

Excel Vers. ve Dili
2016
28-07-2021
Hocam sizden indirdğim taslakta çalışıyor bende de. siz sıralamayı değiştirmediniz değilmi ? Değiştirmediyseniz şimdilik bunu kullanmaya devam edicem. Lakin problemin sebebini de bulmak lazım tabiiki
yok sıralama değiştirmedim.
stok kartları verisini bi programdan çekiyorsunuz anladığım kadarıyla, o exceli indirince tüm biçimleri temizleyin ve A sütunundaki hücreleri A1'den en alta kadar seçili yapın ve oradaki ünlemden sayıya dönüştür yapın sonra tekrar iki sayfa arası formülünüzü deneyin muhtemelen düzelir. kolaygelsin.

ThaLees

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
09-05-2025
yok sıralama değiştirmedim.
stok kartları verisini bi programdan çekiyorsunuz anladığım kadarıyla, o exceli indirince tüm biçimleri temizleyin ve A sütunundaki hücreleri A1'den en alta kadar seçili yapın ve oradaki ünlemden sayıya dönüştür yapın sonra tekrar iki sayfa arası formülünüzü deneyin muhtemelen düzelir. kolaygelsin.
Maalesef sadece F2+Enter yaptığımda düzeliyor. :(

ThaLees

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
09-05-2025
Bütün sayıları 1 ile çarpıp yeni bir sütun oluşturdum. O sütunu baz alarak formül uyguladığımda kabul etti.
Başı aynı dert ile muzdarip olan arkadaşa duyrulur.
@Statuss çabanız için teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
O zaman problemli sütunu seçip Metni Sütunlara Dönüştür işlemini uygulayarak sayıya dönüştürebilirsiniz. Belki daha pratik olabilir.