Düşeyara

Merhaba arkadaşlar ekteki dosyada düşeyarayı bir türlü yaptıramadım.Tamamına olmayacak belki ama en azından olduğu kadar yardım edebilirseniz..
Bir tablom daha vardı onu acelem olduğu için kendim yazmak zorunda kaldım.Neden olmadığının sebeplerinide yazabilirseniz çok memnun olurum..

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Çünkü veri aldığınız liste B:C aralığında

=DÜŞEYARA(B2;Sayfa1!B:C;2;0) olarak yazın.

Ali Bey çok sağolun :) Şimdi oldu.Bu formülü bilmiyordum ama öğrenmiş oldum şimdi.Peki B:C;2 yerine A:C;3 yazdığımızda neden kabul etmiyor.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
Merhaba arkadaşlar ekteki dosyada düşeyarayı bir türlü yaptıramadım.Tamamına olmayacak belki ama en azından olduğu kadar yardım edebilirseniz..
Bir tablom daha vardı onu acelem olduğu için kendim yazmak zorunda kaldım.Neden olmadığının sebeplerinide yazabilirseniz çok memnun olurum..
merhaba ben de bu formülü yeni öğrendim öğrendiğim kadarıyla size yardımcı olmaya çalıştım ama dilerim faydası olur örnek dosyada formülü yazdım iki sayfada ayrı formül hazırladım
kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 (US),
Excel 2010 (US)
Sayfa1'deki Ünvan verilerinin artanlı sıralandığını gözönüne alırsak...

Sayfa3, C2...

=IF(LOOKUP(B2,Sayfa1!B:B)=B2,IF(LOOKUP(B2,Sayfa1!B:B,Sayfa1!C:C)="","Vergi No Yok",LOOKUP(B2,Sayfa1!B:B,Sayfa1!C:C)),"")

Sıralama sözkonusu değilse...

=INDEX(Sayfa1!$C$2:$C$259,MATCH(B2,Sayfa1!$B$2:$B$259,0))

Not. Birinci formül oldukça hızlı ve üstelikte #N/A (#YOK) ve sıfır vermez.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim..