Soru "Eğer" fonksiyonunda aynı hücrede çoklu şart hakkında.

Excel Vers. ve Dili
2021 Türkçe
Eğer forum kurallarına uymayan bi başlıksa şimdiden kusura bakmayın. Genelde kendim deneme yanılma yolu ile exceli buraya kadar öğrenmeyi tercih ettiğim için çok vakıf değilim foruma..

Ekteki dosyamı kendim analiz için kullanmaktayım.
4. Satırdaki "Eğer" formülünde şöyle bir şey yapmak istiyorum.
=EĞER(K5=K6;"NNN";EĞER(PARÇAAL(K5;1;1)<>PARÇAAL(K6;1;1);"XXX";EĞER(PARÇAAL(K5;1;3)=PARÇAAL(K6;1;3);"NNX";EĞER(PARÇAAL(K5;1;3)<>PARÇAAL(K6;1;3);"NXX"))))

bu formüle eklemek istediğim ek özellik; normalde mevcut formülde aynı sütundaki 5 ve 6 hücrelerdeki sayıların virgülden sonraki ondalık kısımları mesela 1.2x (1.22 ve 1.24 gibi) veya 1.3x veya 1.4x ise bunu bana N.NX diye göstersin istiyorum ama, virgülden sonraki ondalık kısımlar 1.0X ve 1.1X ile başlıyorsa eğer o zaman bunu bana N.XX olarak göstermesini istiyorum.
Normalde parçaal fonksiyonunu kullanıyorum ama aynı hücredeki değerler için kullanınca ilki hangisi ise onu baz alıyor. Benim istediğim değer 1.0X ve 1.1X ise N.XX diğerlerinde 1.2X , 1.3X ... gibi bir sayı ise bu hücreye N.NX değerini vermesi.

Forumda biraz bakındım ama buna yakın bişi göremedim. Eğer yardımcı olacak birisi çıkarsa beni çok büyük zahmetten kurtaracak.