EĞER FORMÜLÜ HAKKINDA

EÐER FORMÜLÜ HAKKINDA

A1 2,00 B1 3,10 C1 2,80
D1 SÜTUNUNA 1 YAZDIÐIMDA A1 YANİ 2,00 OLMASINI 0 YAZDIÐIMDA B1 YANİ 3,10 2 YAZDIÐIMDA C1 YANİ 2,80 YAZMASINI İSTİYORUM PROÐRAMIM İNGİLİZCE NASAIL BİR FORMÜL KOYMAM GEREKİYOR YARDIMCI OLABİLECEK VARMI ARKADAÞLAR.,

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
EÐER FORMÜLÜ

Sn.unutulmaz37,

Ekteki örneği inceleyiniz.

Re: EÐER FORMÜLÜ

hikmet' Alıntı:
Sn.unutulmaz37,

Ekteki örneği inceleyiniz.

hikmet sanırım bu formül unutulmaz37 'nin istediği formül değil onun istediğini bende uzun zamandır araştırıyorum ama bulamadım
onun istediği senin örnekteki D1 sütununa 1 ENTER yapınca A1 de yazan rakam gelsin istiyor 2 ENTER yapınca B1 deki vb. devam edip gidiyor.
sanırım bunun excel de yapılması namümkün ama imkansız diyrde birşey olmadığına göre araştırmaya devam edelim bence kolay gelsin

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Re: EÐER FORMÜLÜ

wutend' Alıntı:
[
sanırım bunun excel de yapılması namümkün ama imkansız diyrde birşey olmadığına göre araştırmaya devam edelim bence kolay gelsin

VBA ile bu dediklerinizin yapılması mümkün

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
bu vba yapmadan da yapmak mümkün size az sonra bilgi vereceğim

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
hikmet' Alıntı:
bu vba yapmadan da yapmak mümkün size az sonra bilgi vereceğim
erkanacet' Alıntı:
Ã?RNEÃİ İNCELEYİNİZ
Benim anlatmak istediğim farklıydı Sn wutendin imkansız demesine karşı söylenmişti

Exceldeki VBA ile Excelde yapılamayan mesela koşullu biçimlendirmenin kolay bir şekilde yapılabildiği anlatmak için yazmıştım.

En azından arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla uğraşmanız güzel.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
biraz yanlış anlamalar olmuş bu başlıkta galiba..

bence @unutulmaz37 aradığı formülü bulmuş, bulamadu ise kendisi bunu belirtis, teşekkür ettiğine göre sorun yok. :)
@wutend, sizin dediğinizi, @fructose'ın belirttiği gibi VBA ile yapmak mümkün ama sadece fonksiyon kullanarak yapmak gerçekten namümkün.
@erkanacet, sizin yazdığınız formülü zaten D1 hücresine yazacağımıza göre daha sonra d1 hücresinin değerini 1 yada 2 yada 0 olarak nasıl değiştireceğiz. ?

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2007 Türkçe
eğer formülü hakkında

Sayın unutulmaz37

ekteki örneği incelermisiniz.