"EĞER" sorunu

nevatmaca99

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2019 PRO TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-04-2025
Merhaba,

İç içe 90 adet eğer fonksiyonlu bir formül yazdım. Ancak excel 64 taneden fazla fonksiyona izin vermedi.

Ben de formülü 2 ayrı hücreye yazdım.

1) Bu iki hücredeki eğer fonksiyonunu tek hücreye nasıl birleştirebilirim?
2) Hücreye veri girmediğimiz zaman formül hücresinde "yanlış" yazıyor. bu yazıyı yazmadan hücre sadece boşluk olarak kalabilir mi?

Şimdiden teşekkürler

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Bu kadar fazla Eğer kullanıyorsanız bir yerde yanlışlık yapıyor olabilirsiniz. Bence yapmak istediğiniz iş için farklı bir formül kullanmalısınız. Dosya eklerseniz yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır.

nevatmaca99

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2019 PRO TR
06-04-2025
Bu kadar fazla Eğer kullanıyorsanız bir yerde yanlışlık yapıyor olabilirsiniz. Bence yapmak istediğiniz iş için farklı bir formül kullanmalısınız. Dosya eklerseniz yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır.
Üstadım;

100 şube 15 bölge müdürü var.
formül çok uzun olduğu için yazamadım.

yapmak istediğim şey
A1 hücresine her hangi bir şube ismini yazdığımda, A2 hücresine bölge müdürü ismi otomatik olarak gelsin istiyorum.

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
office 2019 Türkçe
28/12/2022
düşeyara formülü ile yapabilirsiniz. formülü kurmayı bilmiyorsanız: aranan hücreyi, şube adı ve müdür adı datasının nerde olduğunu yazın. formülü kuralım.

nevatmaca99

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2019 PRO TR
06-04-2025
Üstadım uyarın için teşekkür ederim...

ÇOKLUEĞER formülü ile çözdüm.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkce 64bit
30-12-2022
Bence de duseyara daha fazla isinize yariyacaktir. Formulun kullanimini sitede arastirabilirsiniz. Basit ve cok fazla ise yarayan bir formul