Eğersay - etopla "değer" hatası veriyor (?)

Excel Vers. ve Dili
MS XP 2007
Merhaba,

Birbirinden bağımsız hücrelerde bulunan değerler eğer "1" ise toplamını almak istiyorum. Hücrede ne yazarsa yazsın sadece 1'lerin toplamını almak istiyorum ancak değer hatası veriyor (Çünkü 1 dışında herhangi bir yazı, değer yazıyorsa algılamıyor, hata veriyor).

Yardımcı olur musunuz? Örnek dosyam ekte. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS XP 2007
Çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık.

Ben de öğrenmek istedim mantığını çözdüm ama aynı formülü başka hücreye yazdırtmıyor sorun yaşıyorum acaba nedendir?

Son düzenleme:

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba,

Sn. muygun'un kullandığı formül dizi formüldür. Sizde formülü yazdıkdan sonra entere basmadan ctrl shift enterle tuşalarına basarak giriniz. Excel formülün başına ve sonuna {} işareti getirecektir.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2007-TÜRKÇE
Merhaba kendimce bir excell çalışması yaptım. Yaptığım çalışma sayfasındaki Aynı kodlardan oluşan satırlardaki bilgileri, bir başka çalışma sayfasında toplayıp özetlemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Örneklerle izah etmeniz mümkünmü. teşekkür ederim.

İsterseniz bu çalışmayı size gönderebilirim.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba kendimce bir excell çalışması yaptım. Yaptığım çalışma sayfasındaki Aynı kodlardan oluşan satırlardaki bilgileri, bir başka çalışma sayfasında toplayıp özetlemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Örneklerle izah etmeniz mümkünmü. teşekkür ederim.

İsterseniz bu çalışmayı size gönderebilirim.
Örnek dosya ve açıklama ekleyin.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2007-TÜRKÇE
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

üstadlar, yazımın ekinde çalışmayı sunuyorum.
Yeni bir excell kullanıcısı olduğum için hata ve kusurlarım için şimdiden özür dilerim. Sakın gülmeyin emi :)

gelir-gider ( 3 ) sayfasındaki aynı kodları cari hesap sayfasında özetlemek ve toplamak istiyorum.

Umarım dosya yüklemeyi becerebilmişimdir.
Tekrar teşekkür ederim. Sağolun

Ekli dosyalar

• 499 KB Görüntüleme: 13

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Sorunuzda istediğiniz alanları doğru anlamış olduğumdan tam emin değilim ama yinede eki inceleyin.
Not: tablonuzda GELİR-GİDER (3) ve CARİ HESAPLAR sayfalarında düzenleme yapıldı.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2007-TÜRKÇE
çok çok teşekkür ederim.

Değerli abicim yardımların için çok ama çok teşekkür ederim.
üzerinde biraz çalışacağım, diğer sayfalarda bulunan, çek / senet ve nakit kısımlarınıda, yaptığın fomülü benzeterek çalışma kitabını uygun hale getirmeye gayret edeceğim. Ellerine sağlık çok sağol.
Sizlerden öğreneceğim çok şey var emin olun :)