eğersay macrosu ve diğer sayfalardan toplama

arkadaşlar bu forum sayesinde bu yılın ilk aylarında bir puantaj çalışması yaptım. Levent bey eğer dosyayı incelerse hatırlayacaktır. Her geçen gün de birtakım düzenlemeler yapmaktayım. Ama beni sıkıntıya sokan asıl şey dosyanın boyutu okadar büyüdü ki şuan tam 23.5 mb oldu. çalışırkende bilgisayarı kasmaya başladı. Bellek kullanımı bazen 100.000 kb tın üzerine çıkmakta. buda zaman zaman bilgisayarın kilitlenmesine neden olmaktadır. acaba bununun boyutunu küçültebilme imkanımız varmı? Ã?rneğin formüller yerine, macro yazılarak küçülebilir mi? yada bazı makroları hemen hemen her sayfaya yazdım onlar tekbir makroda toplanabilirmi? gibi... dosyayı ekte sunmak istedim ama en fazla 607 kb a kadar küçültebildim. yardımcı olacak arkadaşlara mail atabilirim.

şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
benim şişen excel dosyaları hakkında bir yazım-cevabım vardı, herkesede onun linkini verip duruyorum ama işe yarıyor.. linkiniki bulup verecektim ama şu an bağlantımdaki sorun yüzünden arama yapamıyorum..

bahsettiğiniz yazıyı buldum Ersin bey. sanırım benim problemim sayfalar arası formüllerden kaynaklanıyor. 18 sayfa veri var ve hepsi bir şekilde birbirinden veri almakta. sanırım bunu makro yazılımla yapmak daha mantıklı olacak. bunun için de yine yardıma ihtiyacım olacak