Ekranın sağ alt köşesinden mesaj almak

Değerli arkadaşlar!

Ekte göndermiş olduğum resim dosyasında olduğu gibi Macro ile istediğimiz bir hücredeki bilgiyi, Ekranın sağ alt köşesinden mesaj gibi ekrana yansıtabilir miyiz?

Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Değerli Moderatör arkadaşlarım!

Eğer böyle bir şey Visual Basic ile yapılmıyorsa Lütfen bana yapılamayacağını söyleyin.

Sizden haber bekliyorum.

Saygılarımla

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Eğer böyle bir şey Visual Basic ile yapılmıyorsa Lütfen bana yapılamayacağını söyleyin.
Sn rdeniro

Zaten yapılıp yapılamayacağını bilseydik bilgi verirdik, cevap gelmediğine göre bilgi sahibi olmadığımız bir konu olduğunu düşünmeniz gerekir, belki bilen bir arkadaşımız çıkıpta bir kod önerirse diye bende bekliyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Bende açıkcası bunun excell açısından pratikte ne yararı olabilir diye düşünmeye başladım ama birşey bulamadım.

Sn. rdeniro,

Belki notifyicon ile ilgili kodlar işinizi görebilir. Ekte gönderdiğim dosyayı inceleyebilirseniz belki işinizi görecektir. Saatin yanında çıkan ikonun üzerine fare ile gelinince A1 hücresindeki değer görülüyor.

Tam istediğiniz gibi değil ama eğer talebinizi tam karşılayamazsa geliştirmeye çalışalım hep birlikte. Uygun mudur? :D

Sayın dumanibo!

Öncelikle konuya ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Aslında vermiş olduğunuz örnek, benim yapmak istediğim olayı aşağı yukarı karşılıyor ama bir tek farkla,

sizin örnekte mouse'ı saatin yanında çıkan ikona götürmek gerekiyor mesajı görmek için, ancak benim yapmak istediğim makro çalışınca mouse'ı saatin yanına götürmeksizin bu mesajın otomatik olarak gözükmesini istiyorum.

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,

Size saygılarımı sunuyorum.