Eksik Bilgilerin tespiti

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Merhaba ,
personel işlemleri ile ilgili veritabanında bire çok ilişkili bir personel ana tablom ve bununla ilişkili 3 farklı tablom (aile, adres, eğitim bilgileri) mevcut tüm bu tablolardan oluşan ve sonuçta; içeriği boş (hiçbir veri bulunmayan) olan alanların tek bir formda ve raporda görüntülenmesini istiyorum. bir de her personel için aile bilgilerinden (anne ve baba), adres bilgilerinden (ev ve devamlı adres) ile eğitim bilgilerinden (ilköğretim) bilgilerinin mutlaka girilmesini, eğer yoksa bunların da sorgu sonucunda gösterilmesini istiyorum. yukarıdaki yapabilmemin bir yolu var mı? varsa nasıl yapabilirim. ekli dosyada bu konuda yaptığım çalışma mevcuttur. lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
arkadaslar bu konu ile ilgilenebilecek kimse yok mu

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Sayın arkadaşım;
Forma ilk geldiğimde bende istediklerimin hemen olmasını istiyordum, ama burası havuz, yani olmadı, arkadaşlar iyi niyet çerçevesinde bildiklerini anlatmaya çalışıyorlar.
Dolayısıyla söylediğin çok kolay ve formda bir çok defe cevapları verilmiş, sana zahmet hem diğerlerine bakmış olursun, hem karıştırmış olursun.
Sorguda istediğin boş alanların çıkmasını istiyorsan "Isnull" ifadesini kullandığında sonucada ayriyeten ulaşabilirsin..

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
soruma gösterdiğin ilgiden dolayı çok teşekkür ederek kendimi ifade etmeye çalışayım, bahsettiğin gibi forumda bu konuyu tam 1 haftamı vererek aradım ancak bulamadım. belki sorumu yeterince anlatamadım, Is Null ifadesi ile sorgu benim ihtiyacımı karşılamıyor. örneklendirerek anlatmaya çalışayım; diyelim 20'şer alandan oluşan üç farklı tablom var, bu tabloları tek formda birleştirdim ve veri girişi sırasında kullanıyorum. bilgi girişi sırasında boş geçtiğim alanlar var. benim istediğim tam olarak şu; Form görünümünde iken her bir kayıt için formun uygun bir yerinde sadece içeriği boş olan alanların adlarını gösteren tek bir liste görmem mümkün mü? öyleki bu liste dinamik bir yapıda olacak ve ben veri giriş formundaki boş alanları doldurdukça listeden otomatik olarak kalkacak.