El Terminali Kullanımı Hakkında

rvoncu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2007-2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-12-2027
Değerli Üstadlarım ;
Özel bir otelde Cost Controller olarak görev yapmaktayım.Elimizde kimsenin kullanmayı bilmediği iki adet M3 Black el terminali bulunmaktadır , ve otel olarak mikro fly programını kullanıyoruz.
Ben mikro programından stok kartlarının stok numaralarını indirdim ve bunları barkod haline getirdim.El terminalini kullanmayı hiçbir şekilde bilmediğim için bu çıkardığım kodları okutup excele aktarmak istiyorum.
Örneğin ;
Gelen ürünlerin üstlerine barkodları yapıştırdıktan sonra sayım zamanında barkodu okutup el terminalinden miktarını girip diğer ürüne geçip aynı işlemleri yaparak devam etmek ve bittikten sonra bunları excel formunda almak istiyorum.Hiçbir programa yada internete gerek duymayan bir durum ama hiçbir şekilde el terminalini kullanmayı bilmediğim için sizin gibi bilgili insanlardan yardım istemeye karar verdim.

Şimdiden çok teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bu konuyla ilgili olarak cihazın temin edildiği firmadan destek alabilirsiniz. Nette arama yaptığımda bir-kaç firma buldum. Sizde arama yaparak ulaşarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
25/05/2022
Değerli Üstadlarım ;
Özel bir otelde Cost Controller olarak görev yapmaktayım.Elimizde kimsenin kullanmayı bilmediği iki adet M3 Black el terminali bulunmaktadır , ve otel olarak mikro fly programını kullanıyoruz.
Ben mikro programından stok kartlarının stok numaralarını indirdim ve bunları barkod haline getirdim.El terminalini kullanmayı hiçbir şekilde bilmediğim için bu çıkardığım kodları okutup excele aktarmak istiyorum.
Örneğin ;
Gelen ürünlerin üstlerine barkodları yapıştırdıktan sonra sayım zamanında barkodu okutup el terminalinden miktarını girip diğer ürüne geçip aynı işlemleri yaparak devam etmek ve bittikten sonra bunları excel formunda almak istiyorum.Hiçbir programa yada internete gerek duymayan bir durum ama hiçbir şekilde el terminalini kullanmayı bilmediğim için sizin gibi bilgili insanlardan yardım istemeye karar verdim.

Şimdiden çok teşekkürler
Farklı yöntemler vardır ama düşündüğüm en basit yöntem;

El terminalinden notdefteri açın
ürünün barkodunu okutun adedini elle yazın
bu işlemi sürekli tekrarladıktan sonra dosyayı farklı kaydedip nereye kaydettiğine bakarak kapatın.

Daha sonra windows işletim sisteminiz kaç bilmiyorum ama eskiden activesync programı yüklenir ve el terminali usb den bilgisayara bağlanırdı.
İçindeki bu dosyayı alıp excel e aktarabilirsiniz.

Not: Bu el terminalinde bluetooth ve wireless varmış. Bu iki yöntemle de dosya alınabilir.

rvoncu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2007-2010
08-12-2027
teşekkür ederim tavsiyeleriniz için denedikten sonra buradan olup olmadığına dair bilgiyi paylaşacağım.