Eleman rut kontrol tablosu...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Arkadaşlar; Aranıza yeni katıldım, şu ana kadar da inanın pek çok şey öğrendim. Hepinizi teşekkürler.
Benim bir sorum var daha doğrusu sorunum. İş yerinde bu hatfa sonuna bir proje hazırlamam lazım. Projem elemanların rut kontrollerini yapmaya sağlayacak bir form oluşturmak.
Detaya gelince; ekli tabloda müşteri listesinin olduğu bir sheet var. Rut sheetinde ise diyelimki pazartesi 09:00 - 10.00 arasındaki hücre tıklanınca seçmeli bir liste çıksın. Buradan müşteri listesindeki bölge seçimi olsun. Seçilen bu bölgeye göre de alt liste açılıp o bölgedeki müşteriler seçilebilsin. Bu seçimden sonrada ziyaret yada sipariş seçmesi olan bir seçim çıksın. eleman siparişi tıklayınca yeni bir sheet açıp ürünleri ve miktarının olacağı sipariş formu çıksın. ( İçinizden yuuhh dediğinizi duyar gibiyim.)
Sizce böle bişey yapılırmı, yada yapabilirmiyiz.
Dosya ekte, yardımcı olana minnettar kalırım.Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekteki örnek dosyayı incelermisiniz. Yeni sayfa ekleme bölümüne kadar tamamladım. Bu kısımdan sonrasını tamamlamak için bazı noktaları açıklamanız gerekiyor

RUT isimli sayfada saat yazan hücrelere çift tıklayarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz. A sütununu iki sütun yerine tek sütun olarak ayarladım. Birleştirilmiş hücrelerde sorun yaşayabilirsiniz.

Ürün isimleri nerden alınacak. (Dosyanızın içinde yok)
Yeni eklenen sayfadaki sipariş formunun formatı nasıl olacak.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Korhan bey;

İlginize gerçekten çok memnun oldum. Teşekkür ederim.
Lazım olan verilere ait dosyayı ekliyorum.
Gönderdiğiniz dosyada örneğin Pazartesi saat 09:00-10:00 arasındaki hücreye tıklandığında bölge ve buna bağlı müşteri listesi çıkmalı. Ziyaret veya sipariş seçimi geldiğinde eğer ziyaret seçilirse rut tablosunda ilgili hücreye ( öreneğimizde pazaresi 09:00-10:00 aralığının kesiştiği hücre) müşteri adı yazılmalı. Eğer sipariş seçilirse eklediğim sipariş formunu yeni sheet de açmalı. Tabii bunları ilgili günün tarihi isimli bir dosyada (mesala 29062009.xls) gibi kaydetmemeli.
Böle bişey olabilirmi, çok şey mi istiyorum :)

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Ekteki klasörü indirip sisteminizde uygun bir bölüme yerleştirin. Mesela "C:\" bölümü yada masaüstü olabilir. Daha sonra klasör içindeki örnek isimli dosyayı açın ve bahsettiğiniz işlemleri sırasıyla yapmayı deneyin. Hatalı gördüğünüz bölümler varsa belirtirseniz düzeltmeye çalışırım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Korhan bey;

Tek kelimeyle muhteşemsiniz. Teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Özel mesajdan sorduğunuz sorunuza istinaden #5 nolu mesajımdaki dosyayı güncelledim. İncelermisiniz.

Korhan bey;

Bir şey sormak istiyorum. Rut sheetin de ziyaret işaretlenince müşterinin adını hücreye yazıyor.sipariş işaretlenince sipairş formu açılsa ama aynı zamanda hücreye müşteri adını belkide parantez içinde (sipariş) diye yazsa olurmu. Çünkü hafta sonu bu rut sheetinden çıktı alındığında sipariş olan yerler boş gözükecek.
Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Korhan bey;

Emeğinize sağlık süper olmuş.

(Madem ikimizde Antalya dayız 1 kilo baklava ile teşekkür etmek isterim :))

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Dosyayı ekledikten sonra bir hata olduğunu farkettim. Aynı tarihe ikici bir sipariş oluşturulduğunda dosyanın adı bozuk oluşuyordu. Hata giderilip #5 nolu mesajdaki dosya güncellenmiştir.

Lütfen son halini kullanınız.

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
5.8.2018
Korhan bey çift tıklayınca açılan bölümleri hangi menüyü kullanarak yaptınız acaba