Eleştirme konusunda yardım

Excel Vers. ve Dili
2011 sanırım
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11-08-2021
Merhaba arkadaşlar iyi geceler benim şöle bir sorunum var G sütunundaki isimleri kontrol ediyorum a sütününda varmı diye bunda sıkıntım yok yalnız benim istedigim yan taraflarında tutarlarıda yazmakta bunuda kontrol edebilcek acaba bir dosya hazırlama imkanınız varmıdır excel ile ilgili pek bilgim hiç yok diyebilirim yardımcı olabilcek olabilirseniz sevinirim ornek olarak özet gecersem istedigim G 19 sütünündaki kontrol ederken yanında yazan 75'i A 263 Sütünunda ismi bulduktan sonra yanındaki tutarıda kontrol edicek yanındakide dogru ise d sütünunda var yazması (gold üye oldum ama onaylanmadıgı için dosyayı upload sitesine ekledim şimdiden tşk) http://www.dosya.tc/server24/eeRMIs/OCAK2014.rar.html

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
27-05-2028
ekteki dosyayı inceleyin

karşılaştırma yaptığın sütunları sonradan bu sayfaya getirdiğini sanıyorum, sutun düzenlemesinde değişiklik yaparak ekli dosyada istediğiniz oldu.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2011 sanırım
11-08-2021
karşılaştırma yaptığın sütunları sonradan bu sayfaya getirdiğini sanıyorum, sutun düzenlemesinde değişiklik yaparak ekli dosyada istediğiniz oldu.
Tesekkurler tahsin bey elinize saglık istedigim gibi olmus asagıdakileri test ettigimde oldu sadece d sütününda 2 satırındaki isim dogru oldugu halde var yazmadı acaba bu başka sütünlardada sorun olurmu diye acaba tereddüte düştüm ama 2 sütünda isim degiştirip guncellediginizde gorebilirsiniz kontrol edebilme imkanınız varmı musait iseniz

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
27-05-2028
Yanlış hatırlamıyorsam isim ve parasal değerlerin eşit olması halinde var yazmasını istemiştiniz, bahsettiğiniz 2.satırdaki isim var ancak para değerleri farklı(430 - 470) bu yüzden var yazmamalı. Rakam değerleri eşitleyerek denediğimde var yazıyor.

Excel Vers. ve Dili
2011 sanırım
11-08-2021
Yanlış hatırlamıyorsam isim ve parasal değerlerin eşit olması halinde var yazmasını istemiştiniz, bahsettiğiniz 2.satırdaki isim var ancak para değerleri farklı(430 - 470) bu yüzden var yazmamalı. Rakam değerleri eşitleyerek denediğimde var yazıyor.
evet hersey istedigim gibi ama isim ve fiyatları eŞit girdimde var yazmadı tahsin bey dosyayı ekliyorum tekrardan

Ekli dosyalar

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
27-05-2028
Dosyayı eklemişsin de, hangileri eşit olduğu halde yazmadı onları da belirtseydin bari. Ben dediğiniz gibi herhangi bir aksaklık görmüyorum. Siz var yazmadı dediğiniz satırı veya ismi yazarsanız iyi olur.

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
27-05-2028
Dozyanın düzeltilmiş hali

Dosyanızın düzeltilmiş hali ekte,

Ekli dosyalar