En son tarihli ödemelerin toplamını aldırma

mehmetd

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Excel 2021 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-02-2029
Sn. Arkadaşlar iyi günler. Dosyam ek.tedir. Listedeki en son tarihli ödemenin karşısındaki toplamı ve tarihi ilgili sütünlara yazdırmak istiyorum. Detaylı anlatım örnek dosya içerisinde mevcut. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla.İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.

Aşağıdaki şekilde olabilir.
-- H2 hücresine;
Kod:
=DOLAYLI("DETAY!A"&MAK(EĞER(DETAY!$D$2:$D$51=$A2;EĞER(DETAY!$I$2:$I$51=2;SATIR(DETAY!$I$2:$I$51)))))[FONT="Arial Narrow"][COLOR="Blue"]
Formül dizi formülü olup hücreye [B][COLOR="Red"]CTRL+SHIFT+ENTER[/COLOR][/B] ile girilmelidir.
İşlemi doğru yapmışsanız formül [B]kendiliğinden[/B] [B][COLOR="red"]{[/COLOR][/B]...[B][COLOR="red"]}[/COLOR][/B] şeklinde köşeli parantez içine alınır.[/COLOR][/FONT]
--I2 hücresine;
Kod:
=DOLAYLI("DETAY!F"&MAK(EĞER(DETAY!$D$2:$D$51=$A2;EĞER(DETAY!$I$2:$I$51=2;SATIR(DETAY!$I$2:$I$51)))))[FONT="Arial Narrow"][COLOR="Blue"]
Formül dizi formülü olup hücreye [B][COLOR="Red"]CTRL+SHIFT+ENTER[/COLOR][/B] ile girilmelidir.
İşlemi doğru yapmışsanız formül [B]kendiliğinden[/B] [B][COLOR="red"]{[/COLOR][/B]...[B][COLOR="red"]}[/COLOR][/B] şeklinde köşeli parantez içine alınır.[/COLOR][/FONT]
-- J2 hücresine;
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((DETAY!$A$2:$A$51=$H2)*(DETAY!$D$2:$D$51=$A2)*(DETAY!$J$2:$J$51))

mehmetd

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Excel 2021 tr
04-02-2029
Allah razı olsun Ömer Bey güzel olmuş. Son bir isteğim olabilir mi mümkünse. Bu fonksiyonu makro haline getirebilir miyiz? Her cari kodun bulunduğu satırın H - I - J sütunlarına bunu uygulayabilir miyiz makro ile. Bunun yapmamın sebebi bu rapor göründüğünden daha uzun.İyi geceler.