En Yüksek Tutarlı Harcama

Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba Arkadaşlar,

Ekteki harcama tablomdaki harcamaların birden fazla olan toplam tutarlarının listesini alabildim fakat listede mükerrer ürünler geliyor düzeltemedim.

Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba @meTa

Yanıtın için teşekkürler fakat istediğim bu değil, dikkat edersen en yüksek tutarlı ürünler de listeden kendi geliyor yani liste güncellendikçe manuel girmek istemiyorum, dizi formülü ile ilk gönderdiğim dosyada en yüksek tutarlı ürünler geliyor zaten ama mükerrer gelmesini çözemedim sadece.

Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba @Korhan Ayhan

Elinize sağlık fakat tabloya aynı toplam tutarda giriş olduğunda hepsini yineliyor (Eski Sürüm), Office 2019 var bende o yüzden 2. çözüm çalışmıyor ve tabloya yeni bir veri eklendiğinde Pivot Table güncellenmiyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Özet tablo üzerinde sağ tıklayıp YENİLE komutu ile güncel sonuçları görebilirsiniz. En kolay yöntemi budur.

Eski sürüm için sorun yaratan halini paylaşırmısınız. Biraz yoğunum boş vaktimde dönüş sağlarım.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
#5 nolu mesajımı revize ettim. Deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Hocam Selam,

Pivotun sürekli yenilenmesi için Tablodan veri aldıktan sonra Hedefe Yükle ile kaydettim, PivotChart ekledikten sonra Veri / Sorgular ve Bağlantılardan tablo özelliklerinden Yenileme Sıklığını 1 dakika olarak ayarladım, işine yarayan olur umarım.