entegre sorunu aradığımı bulamadım...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
herkese hayırlı günler efendim...
bi kaç gündür hasta olduğumdan aranıza katılamadım.fakat şimdi tekrar excelle boğuşuyorum...
sorun şu ;
kasadan nakit tahsilat yapıldığında yada çek tahsilatı yapıldığında yada ödeme yapıldığında, yada mal satışı yapıldığında tıpkı mikro muhasebe programı gibi cari hesabını excel kendi oluşturabilirmi...
yani a firmasına 300 ytl lik mal sattık ve bunu stok bölümünden a firmasını seçerek işledik. sonra 2 gün sonra a firmasından 350 ytl lik çek geldi ve bunuda a firmasını seçerek çek kısmına işledik.tüm bunlardan sonra bir makro yardımıyla mesela raporlar altında cari hesap bakiyesi altında a firmasını seçtiğimizde a firmasına 50 ytl borçlu olduğumuz görülebilirmi.sözün özü tek yere işlem yapmak istiyorumda.

forumda aradım ama rastlamadım.rastladıklarımda sorunumu çözmüyor malesef.

ilginize şimdiden teşekkürederim...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
bu arada mikronun mantığında şöyle bişey gördüm :
mesela kasa işlemlerinde
1.cari hesaplarla ilgili alacaka verecek meselesi ise ayrı bir form;
2.sadece yemek,kırtasiye,nakliye vb...şirket giderleri işlenecekse ayrı bir form çıkıyor karşımıza
sanırın bu sayede ayırabiliyor ve işliyor cari hesaplara
sevgilerle :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
yaws arkidişler acaba böyle bişi mümkünmü diil ....
ne dersiniz.yani vb kodlarıyla yapılabilir dimi yani..
bende raştırıyorum ama hala bi sonuç yok.kafam çok karışık nereden başlayacağımı bile bilemiyorum... :düsün:
:yardim: :hey: :mutlu: :yazici: :lolipop

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Öncelikle geçmiş olsun. Bu istediğiniz elbette yapılabilir, ama bu kapsamlı bir konu, bir örnek çalışma eklerseniz onun üerinden gidilebilir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
anladım levent bey ama örnek çalışma eklemem biraz uzun sürecek.sanırım mikronun bu konuda mantığına göre bi örnek dosya hazırlıcam...
ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
bu kadar anlatabildim umarım anlatabilmişimdir...

şimdi ekli dosyada AÇIKLAMA BURDA isimli sayfada tümüyle herşeyi açıkladım.ben fikirlerinizi ve bu konuda oluşturulacak makrolarla ilgili yardımlarınızı bekliyorum..
daha öncede söylediğim gibi Stoklar sayfasında ki formları felan bu siteden yararlanaral ve yardım alarak yaptım.bunu diğer sayfalarada taşıyacam.yani sayfa içi sıralı kayıt bazında
ama iş sorgu ve raporlama işline gelince hem karışık hemde çok karışık olacak galiba :)
sorunu tam çözmeden altyapı oluşturmak istemiyorum.çünkü ileride ne yapabileceğimi bilmek istiyorum.hem inşallah birilerinede belki bu vesileyle ilham kaynağı oluyoruzdur :)...

yardım ve fikirleriniz içi şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
eğer açıklayıcı olamamışsam lütfen söyleyin olur mu ?
yani hata benimde olabilir.İyi de anlatamamış olabilirim.Sevgilerimle... :alkolik:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
galiba iyi anlatamadımmı acaba, yani, yoksa, sanırım...
yada bişey anlamadınız mı anlattıklarımdan.

:agla: :agla: :agla: :agla: :agla: :agla:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
nasıl bir nesne kullanabilirim...

arkadaşlar fatura kısmına geldim.fakat atıyorum 44569 nolu faturada 8 kalem mamul var. ben bunları userforma girerken istiyorumki ben mamul birim ve fiyatlarını girdikçe yeni ve boş hücre açılsın.

mesela :

FATURA NO : 44569
CARİ HESAP : ALAATTİN KİMVURDUYAGİTTİ

MAMUL ADI BİRİMİ MİKTAR BİRİM FİYAT TUTAR
barbunya kilo 10 5,00 ytl 50,00 ytl
fasulye kilo 5 2,00 ytl 10,00 ytl

gibi burada 3te olabilir daha fazlada olabilir.ben tutar hanesinden sonra tab tuşuna basarsam yeni satır çıkmalı.yoksa çıkmamalı

excek sayfasınada şöyle kayıt yapmalı

FAT.NO CARİ HESAP MAMUL ADI BİRİMİ MİKTAR BİR.FİY. TUTAR
44569 alaattin kim.. barbunya kilo 10 5,00 ytl 50,00 ytl
44569 alaattin kim.. fasulye kilo 5 2,00 ytl 10,00 ytl

tek tek kayıt yaptırıyorum ama böyle bişey olursa daha klas olur sanırım.
ne dersiniz...şimdiden yardımcı olan herkese çooooookkkkkkkkk teşekkürlerimi şey ettiririm. sunarım...:)