Enter Tuşuna Makro Atamak

Excel Vers. ve Dili
Office XP
Herkese Merhaba;

Bir sorunum var ver yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

yapmak istediğim şey kısaca şu C sütunundaki herhangi bir hücreye bir değer girdikten sonra enter tuşuna bastığımda seçili hücrenin bir altta bulunan A sütununa kaymasını istiyorum.

Yapacağım tabloda A1 hücresine bluetooth'lu verniyer kumpas ile otomatik bir ölçü verisi girdim.
Kumpas veriyi gönderdikten sonra iki kere sağ tuşa basarak C1 hücresine geçti
C1 hücresinde barkod okuyucu ile ölçülen parçanın barkod numarasını girdim.
Barkod okuyucu cihaz otomatik olarak enter kuşuna bastı ve C2 hücresine geçti.

benim bu andan sonra klavyeye geçerek iki kere sol tuşa basmak yerine kumpasla ikinci parçanın ölçüsünü girmem gerekiyor. bu nedenle C stününda faal olan Enter tuşuna 1 kere basıldığında home tuşuna 1 kere basma makrosu yapmak istiyorum. böylece C99 hücresinde entere bastığımda kursör C100 yerine A100 hücresine geçicek ve zaman etüdünde ciddi iyileşme sağlayacağım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim herkese kolaylıklar gelsin

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba.

Bu özellik Excelin kendisinde var zaten.

A1 den sağa doğru ilerlemek için ok tuşu yerine tab tuşuna basın. Barkodu okutun. Bu şekilde yaptığınızda bir alt satırdaki A sütunu seçili olur.

Excel Vers. ve Dili
Office XP
Merhaba.

Bu özellik Excelin kendisinde var zaten.

A1 den sağa doğru ilerlemek için ok tuşu yerine tab tuşuna basın. Barkodu okutun. Bu şekilde yaptığınızda bir alt satırdaki A sütunu seçili olur.

çok teşekkür ederim kumpas verisini sağ ok yerine tab tuşuna tanımladım oldu... çok sağolun tekrar...