Envanter listesinden Ba Bs ile ilgili soru

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2003
envanter takibini excel de yapmaktayım. ilgili aya ait ba bs bildirimleri için kimlerden kaç adet toplam kaç tl lik fatura aldığımı belirlemek üzere fonksiyonlar yaparken takıldım. ekte verdiğim dosyada p sutununda bulunan formullerde yapmak istediğim hem belirleyeceğim tutar hemde tarihle sınırlandırılmış bölgeyi dikkate alması. L, M ve N sutunlarındaki değerler ve formullerde sorun yok gibi görünüyor, eğer P sutununuda formulleyebilirsen tam istediğim olacak. Şu haliyle formul tarihi gözönüne almıyor sadece tutarı dikkate alıyor.
yardımlaınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Aslında tablonuz tarihe göre doğru sonucu veriyor ama sorunuzda net olmayan miktara göre kriter belirleme işiniz.
Miktar belirlemek için toplam tutarı mı kullanacaksınız yoksa her fatura için mi?
Örn: >=360 diye bir kriteriniz olduğunu varsayarsak tarihe uyanlar arasında her faturada 360 değerini bulan ve aşanlar mı tablo için değerlendirmeye alınacak , yoksa toplamda 360 değerini bulanlar mı?
Eki inceleyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2003
Öncelikle cevabın için teşekkürler.
Gönderdiğin eki inceledim gerçekten güzel bir çalışma,ancak formulün sadece 10. ay aralığı için doğru onuç veriyor. Kasım ayı için 01.11.2008 ve 30.11.2008 olarak tarihi düzelttiğimde toplam sonucu yanlış çıkıyor.

Benim göndermiş olduğum tabloda tarih aralığını süzmede sorunum yok istediğim tarih aralığındaki satıcılara ait fatura adet tutar toplamlarını veriyor formulum ama ben bunlara ilave olarak belirtilen tarih aralığında:
1.10.2008 ila 31.10.2008 sınırlamasında toplamda >=500 olan fatura ve kaç adet olduğunuda bulmak istiyorum.
mesela
A satıcısının -- 3 adet faturası var --3ünün toplamı 510 tl

B satıcısının fatura toplamları 500 ün altında ise listeye dahil etmeyecek.

Yani belirtilen tarih aralığında toplamda benim belirttiğim değeri bulanlar olarak.

Son düzenleme:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba
Gerekli düzeltme ve istediğiniz kriter belirleme işlemini ilave ettim.
Eki tekrar kontrol edin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2003
Sevgili muygun yardımlarınız için size minnettarım tam istediğim gibi oldu teşekkürler.
kolay gelsin emeğinize ve bilginize sağlık..