Eski Verilerin Listelenmesi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar öncelikle ekli dosyada yer alan belgenin ne şekilde işlediğini anlatmak istiyorum. Kısaca belge içerisindeki '' KONSOL '' sayfasına girilen veriler, '' AKTAR '' butonuna basıldığı zaman cari hesap koduyla sahip oldukları sayfalara otomatik olarak aktarılıyor.

Şimdi bu elimdeki belgeyi biraz daha geliştirmek istiyorum. Yapmak istediğim şey belgenin içerisinde yer alan '' KONSOL '' sayfasındaki B2 hücresindeki tarihe bir tarih girildiği zaman eğer o tarihte yapılmış bir işlem varsa yine '' KONSOL '' sayfasında o verilerin listelenmesi.

Örneğin; 01.01.2011 tarihinde girilmiş ve '' AKTAR '' butonuna basılarak ilgili cari hesap sayfalarına dağıtılmış olan verilerin, '' KONSOL '' sayfasındaki B2 hücresine tekrardan 01.01.2011 yazıldığı zaman o verilerin '' KONSOL '' sayfasında görülmesi.

Ben örnek olsun diye ekli dosyaya yalandan bi iki veri girdim.

Not: Mikro muhasebe paket programı kullanan arkadaşlar varsa onlar iyi bilir; fatura giriş ekranında girilmiş bir fatura numarası girildiği zaman önceden girilen fatura ekrana dökülür.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Şimdiden yardımlarınız için TEŞEKKÜR EDERİM. Hepinize kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar bir de bu soruyu yazarken bir şey daha fark ettim. Makrolar verileri sayfa numaralarına göre değil sıraya göre sayfalara dağıtıyor. Örneğin '' KONSOL '' Sayfasında 10 nolu şantiye numarası yazıp aktar butonuna bastığım zaman 10 nolu şantiye sayfsına değil 10. sıradaki şantiye sayfasına veriyi aktarıyor. Tekrardan yardımlarınızı bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Arkadaşlar yardım lütfen eminim ki bu konu hakkında bilgi sahibi olanınız vardır. Cidden çok önemli

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
niye hiç kimse cevap yazmıyor çok mu imkansız bir şey bu