eşleştirme

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
merhaba,
iki ayrı sütunda listeli plaka numaralarını eşleştirip farklı renk ile boyanmasını istiyorum nasıl yapabilirim.

Tşk.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba.
Eki dosyayı inceleyiniz.Koşullu biçimlendirme ile yapıldı.
A2:B30'a kadar Biçimlendirildi.Siz isterseniz Aşağı doğru çekerek biçimleri kopyalayabilirsiniz.:cool:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın excel,

Ne demek istediğinizi tam olarak anlamış değilim, ama şöyle düşündüm, elimizde bir genel liste, bir de karşılaştırılacak liste var.
Ekte sunduğum örnekte a sütunu genel listeyi E sütunu ise karşılaştırılacak (var/yok) listeyi oluşturuyor.

Var olan liste kırmızı renkle biçimlendirilmiştir.

Yani koşullu biçimlendirme uyguladım

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
teknik bir arızadan dolayı örnek dosya gönderemiyorum ama şöyle açıklayayım.

a sutununda a,b,c,d,e,f,g,h,ı,j,k,l,m,n,ö,p harfleri olsun - b sutununda da d,f,h,m,t,r,e,z harfleri .Bu sutunları karşılaştırıp iki sutunda da bulunan aynı harfleri a sutunundaki kendi hücrelerinde renklendirmek istiyorum.

İşte böyle.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Sub test()
For Each i In Range("a1:a20")
For Each ii In Range("b1:b20")
If i > 1 Then
If i = ii Then
i.Interior.ColorIndex = 6
End If
End If
Next
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 ve 2007 Türkçe
Merhaba Arkadaşlar,

Bu konularda çok acemi olduğumu belirtmek isterim.

Benim de benzer bir sorunum var. Bir excel dosyasında Her sekemede bir liste var ve bu sekemeler her geçen gün artıyor. Listeleri ayrı ayrı güncelliyorum. Her listenin birinci sayfadaki genel liste ile karşılaştırılıp, iki ve sonraki listelerde birinci listede olanlar yeşil, olmayanlar kırmızı renkte belirtilmesi için uğrağıyorum. Fakat her yeni eklediğim sekmede bu işlemi uygulayabilmek istiyorum.

Aslında bu işlemleri yapmak için mükemmel bir şekilde Excel öğrenmek istiyorum, fakat zamanla olacak sanırım.

Yardım edebilirmisiniz?

Çok teşekkür ediyorum.