Etiketleri Otamatik basmak

Günaydın arkadaşlar sizden mümkünse bir isteğim olacak ben isim ve soyad olan bir listeyi adres etiketine dökmek istiyorum.Göndermiş olduğum ekte data sayfasında isim ve soydı var yanındada adresi baskı sayfasındada etikete birebir ayarladığım sayfa düzeni var benim istediğim ADI SOYADI denen yere datadaki ad soyad adres yazan yerede datadaki adres gelecek data bir sürü adres olabiliyor kaçtane adresi olan kişi varsa o kadar baskı sayfasına yazması lazım otamatik olarak makroyu çalştıracağım ve isim ve adresler atılacak baskı sayfasına bu kadar yardımınızı bekliyorum şimdiden tşk. ederim selamatle.. :hey:

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2025
Anladığım kadarıyla yapmaya çalıştığın böyle birşey, ancak baskıya girecek etiketlerin hangi boyutta bir sayfa üstünde?Örneğin ben kendi çalışmalarımda A4 boyutunda 8 etiketin yer aldığı sayfalar kullanıyorum.
Şimdi bu sayfa şablonundan bir tane hazırlayıp arttır butonu ile sayfaya sürekli yeni adresler girebilirsin.Eğer butona yazdır makrosunu da eklersen, butona her tıkladığında sayfadaki veriler (senin veri sayfandaki sıraya göre) sürekli olarak yenilenip yazıcıya gönderilecektir...Bu mantık üzerinde belgeyi geliştirip düzenleyebilirsin.......

beyaz34

Hobi
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 Türkçe
aliakgül arkadasımıza tesekkürler etiket baskı çok güzel olmuş ellerine sağlık. :eek:k::

beyaz34

Hobi
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 Türkçe
Yeni bir DÜŞEYARA ilave edebilirmisiniz bir satır ekleme yaptım şehir ekledim.
b1 b2 b3 diye yazdım örnek koydum.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
03-08-2025
Aslında bu şablonu en başta verseydin daha iyi olacaktı. :D Daha güzel birşeyler yapardık.......
Sayfada yer alan ARTTIR düğmesinin koduna
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut
satırını da eklersen, düğmeye her tıkladığında listendeki diğer 30 kişi etiketlere yerleştirilir ve sayfa yazdırılır. (dene ve gör :keyif: )))

beyaz34

Hobi
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 Türkçe
:eek:k:: Ellerine sağlık çok güzel olmuş aliakgül kardesim .basarılar dilerim. :eek:k::

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
03-08-2025
:mutlu: faydamız olduysa ne mutlu............ :hey: