ETOPLA ARALIK TANIMLAMA ?

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-03-2022
S.A.
Arkadaşlar ETOPLA ile bir sütuna karşılık gelen sayıları toplatmaya çalışıyorum. problem şurda;
etopladaki aralığı sabit olarak girince alt alta farklı etopla değerleri olması gerektiği için elle her bir bölüm için aralığı değiştirmem gerekiyor. isteğiğim şey etopla aralığı kendisi belirtilen hücrenin yurarısına doğru çıkıp ilk boşluğu başlangıç olarak alması, gene aynı belirtilen hücreden aşağı doğru inip ilk boşluğu aralığın sonu olarak alması. düşündüm ama bir sonuca varamadım :?
gerekli dosyayı ekte gönderiyorum. yardımlarınızı bekliyorum..

Bu arada arkadaşlar problemi formülasyonla halletmeye çalışıyorum, bunun için bir vba fonksiyonu - ki çözümünü bulamadım- da olabilir. Yeterki buton işi olmasın..

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın mith,
Neden Pivot Table (Ã?zet Tablo) yu denemiyorsunuz, fazlasıyla uygun böyle bir işe, düşündüğünüzden daha fazla bilgiyi alabilirsiniz. Dosyanızda küçük değişiklik yaparak Pivot Table uyguladım.
Ã?rnek dosyayı ekliyorum.

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-03-2022
evt pivot table bu anlamda gerçekten çok kullanışlı. ama söylememiş olduğum şey şu ki; bu istediğim karışık bir veritabanı mahiyetinde bir sayfanın sadece bir kısmında uygulayacağım bir fonksiyon. dolayısıyla direk fonksiyon ile yapmak istiyorum..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Aşağıdaki kodu dener misiniz?

İyi çalışmalar.

Kod:
Function aralitopla(myrange, artma)
aralitopla = 0
For a = 1 To myrange.Rows.Count Step artma
aralitopla = aralitopla + myrange.Rows(a)
Next
End Function