Euro Takİp Etme

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabeler sizlere bi konu danışmak istiyorum.
Ekte bulunan kaç euroyu hangi kurdan aldık onun bilgilerini topluyoruz sonra da euro olarak yapılan harcamalarda ilk aldığımızdan kurdan euroları çıkıyoruz. bunun için örneğin 10.000 euro harcamamız var diyelim. bakıyoruz ilk aldığımız kurdan 4183.92 euromuz var burdan bu kadar alıyoruz. sonra ikince kurdan aldımız euro geliyoruz burdanda sadece 400 euromuz var bunuda çıkıyoruz 10.000 eurodan böyle böyle 10.000 euroyu bulana kadar kurlardan çıkmaya devam ediyoruz. sonra o kurlardan euro kalmadığı için elimizde siliyoruz en son kurdanda ne kadar kaldıysa onu yazıp işlemi bitiyoruz biraz karışık olduğunun farkındayım excel üzerinde de anlatmaya çalıştım bu işlemi otomatik olarak yaptırabilirmiyiz bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekteki örnek dosyayı incelermisiniz. I1 hücresine dağıtmak istediğiniz para miktarını yazıp butona tıklayın.

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Dağıtma ve silme işlemini ayrı istediğinizi bildiren özel mesajınıza istinaden üstteki mesajımdaki dosyayı güncelledim. İncelermisiniz.