Excel 2013 sayfa boyutunu bozdu

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Excel 2013 sayfa boyutunu bozdu ve bozuk karakter basıyor

Merhabalar

Arkadaşlar Excel 2010'dan Excel 2013'e yeni geçtik. 2010'da bir fatura tasarımı ayarlamıştık ve sayfa boyutumuzu da özel olarak yeni kağıt boyutu şeklinde tanıtmıştık ve 3 yıldır da problemsiz kullanıyoruz.

Gel gelelim, Excel 2013'e geçtiğimizde bunu iki sayfaya bölüyor ve sayfayı sola basık yazıyor, yani sanki sağ kenar boşluğu 10 cm ayarlanmış gibi davranıyor. Halbuki sağ ve sol kenar boşlukları 0,3 olarak ayarlı.

Tek sayfaya düşene kadar kağıt boyutunu arttırayım dedim, 40cm gibi saçma sapan bir boyuta ulaşana kadar iki sayfa basmaya devam etti. Ayrıca aynı dosya, aynı font, aynı yazıcı.. Fakat Excel 2013, fontları farklı basıyor ve de font boyutunu iki kat büyük basıyor.

Bu sorunu nasıl çözeriz? Dosyayı ekyelemediğim için internete yükledim:
http://dfiles.eu/files/9xu6cx4hu

İçerisinde makro var, rakamı yazıya dökmek için, güvenliğiniz için makroyu kapalı tutabilirsiniz, faturayı etkilemiyor. Ayrıca yazdırma alanı belirlenmiş durumda.

Düzenleme: Son halinde şu var, driver değiştirdim, şimdi biraz daha eskisine yakın, tek sütun kaldı sığmayan (ki normalde o da sığıyor, kağıt boyutuna göre), fakat hadi onu düzeltsek bile şu anda tuhaf karakterler basıyor sayfalarca. Fatura içeriğiyle hiç alakası yok.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
türkçe 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-03-2020
sayfa yapısından % oranı %80'e ayarlamayı denedinmi? oradan küçültme yapıp sığdırabilirsin dosya %100 boyutta gözüküyor ben %80 e ayarladım sığdı

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Evet o şekilde sığıyor ama bu sefer de karakterlerde boyut sorunu yaşıyoruz. Yani normal şartlarda sığıyorken, neden sayfayı küçültelim ki? Verimsiz olur.

Bu arada yazıcının driveri'ını değiştirdim. Şimdi biraz daha yakın eski haline, fakat hala iki sayfaya bölünmüş durumda. İkinci olarak daha da büyük bir sorun oluyor, o da şu, abuk subuk karakterler basılıyor kağıda. Fatura içeriğiyle hiç alakası yok.