Excel 2016 Hızlı Doldurma Özelliği

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba arkadaşlar;
Excel 2016'da Hızlı Doldurma özelliğini kısa yol tuşu olan CTRL+E ile çalıştırmak istediğimde, Hücre Ekle 'nin de kısa yol tuşu CTRL+e olduğu için hücre ekle penceresi açılıyor, hızlı doldur çalışmıyor. Menüden hızlı doldura tıklayınca çalışıyor.
Seçenekler\Gelişmiş\Otomatik olarak hızlı doldur seçeneği de işaretli.
Kısa yol tuşu ile çalıştırmak için ne yapılabilir.

Ekli dosyalar

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba,

Office 2016 64 Bit kullanıcısı olarak;

Hücre eklemek için CTRL + (ARTI) kısayolunu kullanıyorum [Gösterdiği kısayol tuşu ise; CTRL+SHIFT+= (eşittir)]

Otomatik doldur için ise; CTRL + E tuşunu ilgili alanda referans alacağı veri dahil seçili iken bastığımda bir pencere ile karşılaşmıyorum.
Bu adreste de görüldüğü gibi CTRL+E tuşu hızlı doldurma işlemini gerçekleştirmektedir.

2016 kurulumu yaparken eski sürümü kaldırmamış olmanızdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Varsayılan olarak atanmış bu kısayol nasıl değiştirilir bilmiyorum. Gelişme kaydedersem sizlerle paylaşırım.

İyi çalışmalar.

1542661604279.png

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba,
İlginiz için teşekkür ederim.
Kullandığım Office, Professional Plus 2016 64 bit ve bu bilgisayardaki ilk kurulum olan Office sürümü.
Microsoft ve diğer sitelerde araştırma yapmıştım ama sonuç değişmediği için buradan paylaşmak istedim.
Otomatik doldur için ise; CTRL + E tuşunu ilgili alanda referans alacağı veri dahil seçili iken
bu işlemi dediğiniz gibi yapıyorum, işlem için Microsoft ve başka sitelerden videolarda izledim ama kullandığım Office de kısa yol tuşu ile olmuyor. Ancak menüden tıklama ile çalışıyor.
Kısa yoldan olmazsa uzun yoldan kullanmaya devam. :)
Tekrar teşekkür ederim. Hayırlı geceler.