Excel 225 karakterden sonrasını kopyalamıyor??

İyi günler, :)

Benim iki sorum olacaktı
1-Tek bir hücreyi genişletip metin yazarken "metni kaydır" seçeneğini işaretlememe rağmen 6 yada 7 inci satırdan sonra metin alt satıra geçmeyip düz devam ediyor tabi buda formu yazdırdığım zaman görünmüyor.(yazı yazarken arada alt+enter ile satır başı yapıyorum)

2-Excelde yazışma yaptığım sayfayı kopyalarken bir hücredeki 255 karakterden sonrasını kopyalamıyor.(sayfa adı üzererinde sağ tıklayıp taşı yada kopyala yaptığımda) sayfanın sol üst köşesinde kopyalayıp yapıştırdığımda ise sayfa düzeni bozuluyor.
acaba hücreleri biçimlendiriken yapmayı unuttuğum bi ayar mı var.

Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler. :D

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Gözünü seveyim accessin, hiç böyle dertleri olmaz.. :D

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Denemedim ama;

1) 1nci soruda, böyle olmaması gerekir.

2) 2nci soruda ise, hücreler 32767 karakter alabilir ve bunun 1024 karakteri formül çubuğunda gözükür. Sütun genişliği ise 255 karaktere kadardır. Belki bu nedenle olabilir, bilemiyorum....

X

xxrt

Misafir
1 soru Hizalam>Diley>İki Yana yasla
Merak ettim ve Hiç üşenmedim bir hücreye 255 karekter uzunluğundan fazla harfler yazdım.O Hücreyi kopyalayıp yapıştırdım sonuç hepsini kopyaladı.Kopyalıyacağın hücre/leri diğer hücreye aynı özellikleri ile yapıştırmak için Süprügeyi kullanmam gerek.

Sayın Raider mesajınızı ben post ettikten sonra gördüm.. :oops:

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
2-Excelde yazışma yaptığım sayfayı
Exceli bu kadar seviyor olmanız ve kullanmanız tabiiki çok güzel, ancak ben yinede düz yazı için WORD kullanmanızı öneririm.
Biliyorum insan alışkanlıklarından vazgeçemiyor, ancak düzyazı için Word programının üstünlüğüde tatışılamaz.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
sadece metin yazacaksanız ekle/nesne /wordpad belgesi ni kullanın

mnz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 (Tr)
satır başı ile ilgili benim de bir sorunum var. Yanyana iki hücre var birinin içerisinde Büyük harflerle başlık ve yandaki hücrede konu var. iki hücreyi birleştirdiğimde başlıkve konu yanyana geliyor. Başlıktan sonra satırbaşı yapmak istiyorum. bu nasıl mümkün olabilir?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Birleştirdikten sonra düzeltmek üzere F2 tuşuna basın. Başlık ile konu arasındayken Alt+Enter tuşlayın.

iide arkadaşlar sonuç olarak uzun metnimizi herhanbi bir hücrede tamamı görünecek şekilde nasıl ayarlarız yukarıdaki işlemlerde dahil bir çok yolu denedim ama olmadı
saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunu metni birden fazla hücreye dağıtarak yapabilirsiniz.