Excel-Access Veri Aktarma - Alma Uygulamaları Hakkında

Excel Vers. ve Dili
2016-vba
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-07-2023
Herkese merhaba,

Foruma yeni üye oldum, konuları çok takip edebilme şansım olmadı önceden cevaplanan bir konu ise kusuruma bakmayın. Access üzerinde tablo şeklinde veri tutmak ve Excel üzerinde istediğim zaman o verileri kullanma olanağı sağlayacak bir sistem tasarlıyorum. Aynı zamanda tuttuğum veri dosyasına Excel üzerinden erişerek ekleme-silme-görüntüleme gibi işlemleri gerçekleştirebilmek istiyorum. Forumdaki yazılanlar ve konuşulanlardan yola çıkarak çalışmamı belirli bir seviyeye getirdim. Veritabanına excel üzerinden veri kaydetme ve ürün arama işlemlerini tamamladım. Ancak aradığım ürünü değiştirme ve silme işlemlerini yaparken hatalar aldım. İnceleme ve yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

Veritabanı Kayıt düğmesine tıkladığımız zaman karşımıza gelen formda ürün değiştir ve ürün sil işlemlerini yapamamaktayım.

Ürün arama işlemini ürün koduna bağlı olarak gerçekleştirmekteyim.

Birde sağ tarafta konumlandırdığım düğmeler satır sildiğim zaman kaymaktadır. Bunu önleyebilir miyim ?

Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese iyi bayramlar dilerim.

Ekli dosyalar