excel-access????

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın modalı yardım edebilirseniz çok sewinirim. projem bitti sayılır sadece burada takılı kaldım.. accessten excele aktarıyorum bunda problem olmuyor. yanlız aktarılmış olan excel dosyasında bir değişiklik yapıp tekrar access dosyasına gönderdiğimde kaydı eklemiyor. yardımcı olabilirseniz çok sewinirim. ben yapamadım ama excelden accesse gönderirken kaydı alamazsa kayıt alınamamıştır diye bir uyarı çıkmasını istiyorum. benim yaptığım biraz kolaya kaçmak oldu. hata koduna bunu yazdım ama öyle olmasını istemiyorum. if cümleciği ile olmalı ama ne yazıkki başına ne yazmam gerektiğini bulamadım. cevaplarınızı bekliyorum...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ahmetahmet,

Öncelikle şu soruyu sormam gerekiyor:

Neden Exceli kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz?

Sonra tam olarak amacınız ne bu işlemle?

Aynı verileri iki ayrı tabloda (excel ve access) tutmak arasında gidip gelmek en sonunda bir kazaya uğrayacak. Yani veri tutarlılığı kaybolacak.

Bu konuda çözüm bulmak çok kolay. ADO kodlarıyla 1-2 saatte iş hallolur.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın modalı amacım şu. bu programın sadece verileri excelde var. 30000-40000 kayıt falan. ben programı yapıp herşeyini kapatacağım.kullanıcıda elindeki exceldeki kayıtları benim yaptığım excel gibi ayarlıcak yani veritabanındaki sırası ile ondan sonra excele aktar tuşuyla kayıtlarını alacak. başka şekilde yapılabiliyorsa öyle yapalım problem deil ama kullanıcı tablolar kısmını açıp herhangi bir işlem yapma yetkisi yok.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ahmetahmet,

Aradaki excel in fonksiyonunu anlamış değilim.

Exceldeki verileri Accesse dış veri al ile taşıyın. Sonra da yapacaklarınızı access üstünde devam edin. Daha excel ile niçin uğraşıyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
türkçe
şöyle anlatayım sayın modalı. kullanıcıdaki veri benim istediğim sırada değil ve bazı isteyipte olmayan bilgiler var yada istemediğim bilgiler var. önce adama bilgileri excel olarak ver diyorum bu sayede istediğim başlıkları excel olarak kaydediyorum. bundan sonra adam içindeki verileri benim oluşturduğum başlıklı boş excel sayfasına kaydediyor.sonra excelden al dediğimdede veriler tabloya kaydedilmiş oluyor.amacım bu..umarım anlatabilmişimdir.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sayın modalı bir çözüm yolu bulabildinizmi